Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit ajánlotok nekem ebben az...

Mit ajánlotok nekem ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szeretnék valami megtakarítást, de olyat, h tegyük fel januárban belepakolok kezdésnek mondjuk 20 ezret, aztán februárban, ha úgy jön össze akkor 30-at, aztán így havonta tolnám bele változó összeggel a pénzt, de ha nem raknák bele fél évig akkor se lenne baj.

Persze valamennyit kamatozna, de ha kiveszem max. a kamat veszne el, mert van már olyan megtakarításom, ahol 10évig fizetnem kell, nem lehet hozzányúlni, ha mégis akkor nem csak a kamat, hanem a pénz egy részét is bukom.

Államkincstár az jó?


2011. júl. 22. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a névre szóló takarékszelvényt használom, 3 hónapos lekötésre mert (most valami 9,5% a kamat)

- elmúltam 18

- van időm bejárni mindig frissíteni.

- minimum 10. 000 Ft-ot betudok egyszerre tenni.


Negatívum hogy a 3 hónap után nem kamatozik! Szóval be kell menni és aktualizálni... (De 40 méterre dolgozom tőlük...)

2011. júl. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jol gondolom, neked megtakaritasi szamlara van szukseged. Szinte mindegyik banknal van ilyen termek. Esetleg javaslom a cib malacpersely megtakaritast.

www.cib.hu/maganszemelyek/szolgaltatasok/megtakaritasok/malacpersely/index?a=euro_110606

2011. júl. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kösssz
2011. júl. 23. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:

"² A CIB Malacpersely Számla sávos kamatozású. Amennyiben az adott kamatperiódusban nem érkezik be új megtakarítás, vagy érkezik, de 10 ezer forintnál kevesebb, az alkalmazott kamatláb 2,50% a teljes egyenlegre. Amennyiben az adott kamatperiódusban a számlán bármilyen terhelés történik, az alkalmazott kamatláb 0,10% a teljes egyenlegre."


Hogyan történik a kamatperiódus számítása?

- Havi?

- Negyed év?

- Év?

2011. júl. 24. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!