Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik a legjobb diákoknak...

Melyik a legjobb diákoknak szóló bankszámla?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni a CIB,az OTP és az Erste között. Utána olvastam mindegyiknek,körülbelül ugyanazok a feltételek.Kíváncsi lennék tapasztalatokra,hogy kinek melyik vált be,melyik a "legakciósabb".
2011. júl. 18. 20:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem Erste van, barátnőmnek CIB. Erstét nem nagyon szeretem, egyetlen előnye, hogy ingyenes befektetési számlát lehet nyitni mellé, ahová ingyen átvezethető a pénz, és igen kedvező feltételekkel lehet tőzsdézni, állampapírt vásárolni, befektetési alapokba fektetni. Ugyanakkor a banki része elég rossz szerintem. Barátnőmnek CIB van, szerintem az jobb, a kondíciók kicsivel jobbak, plusz előny a megtakarítási számla, ahová ingyenes az átvezetés, és ha legalább havi 2 ezret utalsz bele, akkor éves 6% kamatot ad az akármikor kivehető pénzre(vagyis nem lekötés!). Összehasonlításképpen Ersténél éves lekötés is csak 4,5% kamat. És CIB-nél havi 2 ingyenes kártyás pénzfelvétel van.


OTP lehúzós, azt nem választanám. Amit nézz még meg az az MKB és az Unicredit, esetleg Sopron Bank, ha van közeledben!

2011. júl. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az OTP-t nem mondanám lehúzósnak. Egy csomó olyan szolgáltatásuk van a Junior számla mellé, ami teljesen ingyenes.
2011. júl. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
OTP-nél sokkal rosszabbak a kondíciók, mint CIB-nél vagy Ersténél. Pl. eseti bankon belüli átutalás 122 Ft minimum, különben 0,1% OTP Juniornál, míg a másik két banknál ingyen van(mindegyiknél netbankost nézem), bankon kívülre 204/0,1% az OTP, Erste 40 Ft fixe, CIB ingyenes! A rendszeres átutalásoknál is hasonló arányokat láthatsz. Szóval nem tudom miért ne mondanám rá, hogy lehúzos...
2011. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,OTP-nél én is csodálkoztam,hogy Netbankos utalásnál is von le,és nem is minimális összeget. CIB-nél tényleg előnyös a megtakarítás,de nem hiszem,hogy egyetem mellett akár fölös kétezrem is lesz. :D Sopron nagyon-nagyon messze van,az sajnos kiesik,pedig arról is jót olvastam. De szerintem egyenlőre be,egyek Erstéhez,kifaggatom őket mindenről,aztán lesz valami. Köszönöm a válaszokat. :)
2011. júl. 18. 22:05
 5/10 anonim válasza:

MKB Studentet használom, bátran merem ajánlani. ingyen sms+netbank, ingyen maestro chipes kari, havi két felvét bárhonnan ingyen, netről ingyen utalás akárhova ingyen akárhányszor, telófeltöltés, autópályamatrica, komolyan mondom, hogy semmiért sem fizetek:)


ha nem is ezt választod, nem baj, csak ne az OTP-t. keress utánuk a neten, régen külön blogok voltak, ahol csak az ő disznóságaik voltak kitárgyalva.

2011. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Azt is vedd figyelembe azért, hogy otp-s automatát kb minden sarkon találsz. A többiek után keresgélni kell sokáig, ha nem ismerős területen vagy.
2011. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

22:07!

Akkor neked az MKB-nál semmibe nem kerül,hogy ott van számlád és kártyád? Soha nincs éves díj,vagy csak első évben vannak a nagy kedvezmények? Mert ha több évre szól,akkor ez elég jól hangzik. :D

2011. júl. 18. 22:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Erstes ATM is majdnem annyi van, mint OTP-s, de meg ha mindig idegen ATM-rol kene levenni, akkor is egy atlag egyetemista utal annyiszor, hogy az OTP-vel rosszabbul jar. Ennek ellenere en tovabbra sem az Erstet, hanem inkabb a CIB-et ajanlom, vagy MKB vagy Unicredit, utobbinal amugy sajnos van szamlavezetesi dij de utalas szinte minden mas ingyenes.
2011. júl. 18. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
22:07 vagyok. Addig járnak ezek a kedvezmények (tehát hogy minden ingyen van), amíg diák vagy, maximum 26 éves korodig. Pár hónap után rákérdeztem bent a nőnél (összehaverkodtunk:), hogy még mindig nem látom hol van a kutya elásva, mondta hogy nincs kutya. Azért csinálják, hogy megszeresd a bankjukat, és felnőttként is oda menjél, és oda utaltasd a pénzedet.
2011. júl. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltál.Igen,a mai világban furcsa,hogy nem nyúlnak le sehol sem,de akkor az lesz. :)
2011. júl. 24. 21:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!