Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes fundamentába befektetni?

Érdemes fundamentába befektetni?

Figyelt kérdés

27 éves vagyok és 8 hónapja van csak fix állásom. Eddig is mindig takarékoskodtam, de úgy látom, hogy ha csak félreteszek x összeget, abból még nem lesz lakás.


Viszont előbb utóbb szeretnék lakást venni,mert most albérletben lakom.Ez végülis a fő cél. Ezért fontolóra vettem a Fundamenta lakáskasszát. Viszont Budapesten sem olcsó a lakás, így nem tudom, hogy mennyi időre érdemes kötni. Illetve mivel bizonytalan világban élünk, mi a garancia, hogy 8 év múlva is lesz munkám. 8 év hosszú idő.


Segítséget kérek, aki ebben járatosabb!

Köszönöm


2011. júl. 13. 10:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ezzel sokkal jobban jársz:


http://www.youtube.com/watch?v=YyEhGusNhf4

2011. aug. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

:D


Vicces volt. Nem nézni szeretném a pénzt, hanem egyszer majd lakást venni belőle.


S

2011. aug. 6. 23:12
 13/18 anonim ***** válasza:
hidd el ebből fogsz lakást venni...
2011. aug. 7. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
a fundamenta egy szánalmas vicc...
2011. aug. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Három abszolút friss hír…


It Just Went From Bad To Far, Far Worse As Germany Says Italy Is Too Big For EFSF To Save, Refuses To Carry Euro Bailout Burden


[link]


The Official Calls For Change Roll In: "Fire Geithner"

[link]


Emergency Meetings Galore: ECB To Hold Crisis Conference Sunday, G20 To Hold Call At 2230 GMT Tonight

[link]


PS: nekem már elment a kedvem a röhögéstől, de örülök, hogy neked még jó kedved van:)

2011. aug. 7. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ez tényleg nem nevetséges. Viszont az elmúlt pár évben is voltak pénzügyi válságok, annak idején 1929-ben is kilábaltak valahogy, így most sem lesz másként. Az, hogy az egész világ megszenvedi, ez tény.


Viszont élni kell tovább, tenni a dolgunkat, s a körülményekhez képest a legjobbat kihozni belőle.


Nem gondolom, hogy egy mai kispolgári szintű ember csak úgy aranyba vagy ezüstbe tudná fektetni a pénzét, s meg is érné neki.


A tőzsde lutri, nagyon ügyesnek kell lenni és valamennyire átlátni a dolgokat. Így, az ilyen embereknek marad a kevésbé kockázatos betétek.

2011. aug. 7. 08:36
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy icipici fundamentám volt, ráadásul nem is olyan régen kötöttem. Most álltam lakásvásárlás előtt és kellett hitel, hát menjünk végig mindenen, mi a legkedvezőbb, úgy voltam a fundamentámmal, hogy az úgyis alig valamennyi, hadd maradjon, majd egyszer max burkoltatok belőle vagy valami. Na ehhez képest mikor a fundamentás felvázolta, a lehetőségeket úgy kellett felkanalaznom az államat, hogy milyen jó ajánlat és sehol nem tudtak még csak a közelébe sem érni. Az elején csak néztem mikor számolt és nem is értettem, aztán kérdeztem, hogy oké-oké de akkor erre még jön rá valami plusz fizetni való havonta nem? Vagy hogy van az, hogy 4 évvel hamarabb befejezem 100%-ig biztosan, hogy fix részletekkel, nem fogják feljebb tolni ilyen-olyan ürügyekkel és nem is kerül többe?

Alig több mint 10 és fél év alatt fog lejárni a hitelem, és egy millióval kevesebbet fogok visszafizetni, mint ami legjobb ajánlat 15évre lett volna sima banknál, a törlesztőben pedig nincs ekkora különbség, sőt a második periódusban sokkal kisebb, és mindig ugyanannyi marad. A bankos meg csak addig tűnt jónak míg el nem olvastam az apró betűben, hogy a nagybetűs törlesztő az csak három hónapig van ám, utána máris emelik pár ezerrel. Meg utána ahányszor vége a kamatperiódusnak bármikor emelhetik ám..

Szerintem tök jó. Bár az igaz, hogy önerő nélkül lakást venni. Viszont másik bank hitelénél meg a fundamentád hitellel együtt önerőnek számít, meg minden szarra el lehet költeni a beépíthető sütőtől, a locsolórendszeren át az internet kiépítésig, nem csak lakásvásárlásra.

2011. szept. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm kedves utolsó az őszinteségedet, mert én is erre jutottam, hogy ma Magyarországon nekem senki nem ad 72 ezer Ft-ot évente a havi 20ezres megtakarításomhoz, illetve, hogy nem kell aggódnom majd,(mint annyian teszik manapság) hogy felmegy a törlesztő részlet, s az a 3,9 %-os kamat igen kecsegtető.


Tudnál még abban segíteni, hogy te milyen időtávra és mekkora összeggel takarékoskodtál? Illetve simán fundamentát kötöttél valakinél, vagy az otp-set?


Köszönöm

2011. szept. 13. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!