Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kérdésem az hogy ha tőlem...

A kérdésem az hogy ha tőlem nem tudják miből levonni a tartozást, akkor apámtól fogják? és ha igen akkor a rokkant nyugdíjának hány százalékát tudják levonni erre a tartozásra?

Figyelt kérdés
6 évvel ezelőtt vettem egy autót 2700000-os hitelre és most munkanélküli lettem,nem tudom fizetni!Munkanélkülit és segélyt sem kapok,amikor megvettem az autót akkor 0% önerővel kezesnek elég volt apám rokkant nyugdíja.72 hónapon át havi 40000 ft fizettem,de mivel a svájci frank megemelkedett így kicsit feltorlódott a hátralék és 2 millió forintot követel még a bank.A nevemen semmilyen ingatlan nincs,apám nevén sem szerepel semmi még a ház és a benne lévő bútorok is a bátyám tulajdonát képezik.Magyarán csak a rajtunk lévő gatyánk van!
2011. júl. 9. 15:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
"Nem 50% vonható a fizetésből. Illetve a gyt nem tartozik az ilyen %-okba " - de a fizetésből 50 % tiltható, a gyt vel együtt
2011. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Csak itt lakok,de nem vagyok bejelentve ide és nem is leszek,még csak tartózkodásit sem kérek ide.Mivel nem leszünk házasok,sem élettársilag így jogilag nem kötődök a Barátnőmhöz és kérheti a gyerektartási végzést! A Bátyámhoz vagyok bejelentve ahova Apám is,és csavar az egészben hogy az a ház is banki hitelre van kezes és fedezet nélkül mert elég volt kétmilliót letenni hogy hetet adjanak a házra.Apám rokkant nyugdíjából meg már van banki levonás hiszen ő vette fel a két millát a ház kezdőrészletéhez.33%-ból nem sok marad az Erste banknak!
2011. júl. 10. 13:03
 13/18 anonim ***** válasza:

"sem élettársilag így jogilag nem kötődök a Barátnőmhöz és kérheti a gyerektartási végzést!"


Kérheti. De ha megbuktok vele akkor ez bűncselekmény, úgyhogy csak óvatosan... Komoly pénz illetve börtönbüntetés jár érte (mivel ugye így az anya egyedülálló szülőnek számít és ezáltal rengeteg kedvezményre jogosult).


De komolyan nem értem, hogy azt tervezed, hogy életed elkövetkezendő 40 évében:


- nem lesz semmi tulajdonod (auto, motor, bicikli)

- nem lesz bankszámlád

- nem lesz bejelentett munkahelyed


Amúgy a végrehajtó a bejelentett lakcímeden megjelenhet és vihet mindent, amiről a tulajdonos nem tudja igazolni, hogy az övé (márpedig ki tart meg pl.: ülőgarnitúráról adás-vételi szerődést...)


Azért a bankokat és a végrehajtókat sem kell teljesen madárnak nézni...

2011. júl. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igazad van!hol lakok vagy hol nem,de amíg van bejelentett lakcímem addig bárhol tartózkodhatok szerintem ideiglenesen.akinek meg kell a rossz öreg bútor az vigye.Bármit veszek akár biciklit vagy tv az mind a barátnőm nevére lesz megéve,aki jó szokása szerint elteszi a számlákat.
2011. júl. 10. 13:30
 15/18 anonim ***** válasza:
Csak aztán meg ne járd, ha az asszony úgy dönt lapátra tesz.
2011. júl. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat! Sokat segítettek! természetesen leülök a bankkal beszélni és a végrehajtóval is hiszen hiába lesz eladva az autó akkor is tetemes adósság marad és egyszerre nem fogom tudni kifizetni,de azt mindenképpen elfogom érni hogy a bank is tanuljon az esetből!
2011. júl. 10. 14:57
 17/18 anonim ***** válasza:

Figyelj, a lényeg, hogy lássák a hajlandóságot.

A banknak sem jó, ha nem jut soha a pénzéhez,a végrehajtónak pláne nem az az életcélja, hogy 40 évig üldözzön.


Nyitottak lesznek bármiféle lehetőségre, amiből pénzt látnak. Azt mondtad 2,7M volt az autó 6 éve, mennyi tarotzás maradt? 2M? Eladod az autót 6-700e-ért, maradt 1-1,3M Kérj újraütemezést a banktól mondjuk 10 évre, akkor már csak havi 15-20e körül megúszhatod, ami mindjárt csak a fele, mint amit most fizetsz.

2011. júl. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Igen ez lesz a megoldás! Az asszonykám sütött kakaós csigát és ha tudná most hol vagy küldene is!Valóban jó ez az oldal és csak ajánlani tudom mindenkinek!
2011. júl. 10. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!