Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A kérdésem az hogy ha tőlem...

A kérdésem az hogy ha tőlem nem tudják miből levonni a tartozást, akkor apámtól fogják? és ha igen akkor a rokkant nyugdíjának hány százalékát tudják levonni erre a tartozásra?

Figyelt kérdés
6 évvel ezelőtt vettem egy autót 2700000-os hitelre és most munkanélküli lettem,nem tudom fizetni!Munkanélkülit és segélyt sem kapok,amikor megvettem az autót akkor 0% önerővel kezesnek elég volt apám rokkant nyugdíja.72 hónapon át havi 40000 ft fizettem,de mivel a svájci frank megemelkedett így kicsit feltorlódott a hátralék és 2 millió forintot követel még a bank.A nevemen semmilyen ingatlan nincs,apám nevén sem szerepel semmi még a ház és a benne lévő bútorok is a bátyám tulajdonát képezik.Magyarán csak a rajtunk lévő gatyánk van!
2011. júl. 9. 15:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a rokkantnyugdíjból 33% vonható.
2011. júl. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy azt viszont valószínűleg élete végéig vonni fogják, mert a roki 33%-a még a kamatot sem fogja fedezni.


Természetesen ha neked a jövőben bármiféle bankszámlád / tulajdonod lesz arra rögtön rászállnak.

2011. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
igen, a kezestől fogják vonni, nyugdíjból 33% tiltható..az autót elárverezték már?
2011. júl. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,de azért lenne kérdésem még! Apám 63 éves és csontrákos,lássuk be olyan sokáig nem fogja a bank szipojozni de a tartozás az átörökölhető tőle? Nekem ha lesz munkahelyem akkor fognak belőle vonni? Mert már van egy 20%-os gyerektartás levonásom és a barátnőm most terhes és azt mondta hogy ő is kérni fogja a gyermektartásit,tehát még 20% levonásom lesz (az már 40%)Mi a levonási határ egy fizetésből? A barátnőm számlájához van meghatalmazásom,akkor ahhoz is hozzá tud nyúlni a bank?csak az ö fizuja megy rá semmi más,cak nem nyúlnak ahhoz!?
2011. júl. 10. 10:22
 5/18 A kérdező kommentje:
Az autót még nem árverezték el,de a végrehajtó bácsi elmondta hogy megnézte a banki kimutatásom és bizony a Suzuki ignis piaci értéke nem fogja fedezni a tartozásomat.Ha jól értesültem a 6 éves autóm talán ha ér nyolcszáz ezret,de lássuk be hogy a bank jó szokás szerint áron alul fogja eladni valami benfentesnek mert nagyon megvigyáztam a verdát és megéri jó kis autó!
2011. júl. 10. 10:28
 6/18 anonim ***** válasza:

Nonon!

Attól, hogy apád a kezes az nem azt jelenti, hogyha te nem tudsz fizetni akkor rólad leszáll a tartozás és átszáll apádra.

Ha ő sem tud fizetni (eleget) vagy meghal akkor ismét rajtad hajtják majd a pénzt (meg közben is, mivel a rokinyugdíj nem fogja fedezni a törlesztést)

És ilyenkor jön az, hogy a késedelmi kamatok és ügyintézési díj több lesz, mint a havi törlesztés, tehát életed végéig vonni fognak tőled.


Ahhoz külön gratulálok, hogy 2 nőtől 2 gyereked van és egyikkel sem élsz együtt, de ez a végrehajtót kicsit sem fogja érdekelni.

2011. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

a fizetésből 50 % tiltható

a tartozás örökölhető, de az örökséget vissza lehet utasítani ill. tartozás csak a vagyon mértékéig örökölhető...de mivel itt te vagy az adós nem fogod örökölni a tartozást, hanem a tiéd, ha a kezestől nem tudják behajtani, majd behajtják rajtad

2011. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Az hogy kivel élek együtt az nem ide tartozik! Nem arra voltam kíváncsi hogy milyen véleményed van rólam!Hanem arra hogy hozzá nyúlnak e az ő bankszámlájához ha meghatalmazásom van!?
2011. júl. 10. 10:57
 9/18 A kérdező kommentje:
De azért hagy reagáljak az lenéző véleményedre! 19évesen nősültem meg,lett egy fiunk.A kedves anyukája úgy gondolta hogy neki jobb mással így az én ágyamból átment az újdonsült párjáéba.Ott szült egy kislányt,de az új apukának a legjobb haverja megszöktette a volt nejem és most ott is szült egy kislányt.Most boldogan élnek!Én megismertem a mostani barátnőm aki 37éves és nagyon vágyott egy kislányra és természetesen egy teljes családra hiszen Anya,Apa,gyerek így teljes a család szerintem és együtt szeretnénk marad életünk végig!Vele lakok ő tart el mert itt a környéken hiába vagyok asztalos és vagyonőr egyikben sem tudok elhelyezkedni.Arra kérlek hogy amíg nem ismersz minden konkrétumot addig ne ítélkezz vagy csak a kérdésre válaszolj! Ha a bank beéri a maradék 10%-al ami megmarad a fizetésemből hát vonja életem végig mert semmi nem lesz a nevem és a gyerekeim ha jól vettem ki a válaszokból nem fogják örökölni!
2011. júl. 10. 11:15
 10/18 anonim ***** válasza:

1., Ha valakivel együtt élsz nem kell gyerektartást fizetni

2., Nem 50% vonható a fizetésből. Illetve a gyt nem tartozik az ilyen %-okba

3., Ha összeházasodsz a hölggyel akkor már vonhatják a közös számlátokról is (addig nem)

4., A gyereked SEMMIT nem örököl majd utánad, mert az adósság nullázza.

2011. júl. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!