Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van egy házunk és a 3 éves...

Ha van egy házunk és a 3 éves kislányomra akarom ráíratni. Mi ennek a módja? Költsége?

Figyelt kérdés
Ugyanis lesz egy bedőlő személyi kölcsönöm.
2011. jún. 15. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Én inkább eladnám a házat, mert felesleges röghözkötni még a gyerekedet is 6-8 év múlva itt már akkora nyomor lesz, hogy egy fillért nem fognak érni az ingatlanok, de az adókba mindenki belerokkan amit kivetnek majd rájuk.


A személyi kölcsön egyébként sem mehet rá a házra ha nem ingatlanfedezetes, ha meg ingatlanfedezetes akkor meg nem irathatod át a lányodra.

2011. jún. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Érdemes meggondolni, mert ha jól tudom utána ha a gyerek nevén van a ház, ha úgy alakul az életed és el szeretnéd adni, akkor nem olyan egyszerű. Mintha gyámhatósági engedély kellene hozzá ha jól emlékszem.
2011. jún. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne tedd. Bűncselekmény. Fedezetmegvonás a hivatalos megnevezése.
2011. jún. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így van, amire készülsz az fedezetmegvonás és úgy megb@sznak érte, hogy csak hason tudsz majd aludni...
2011. jún. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én írtam délben.

Aztán továbbgondoltam a történetet.

Ha lesz egy bedőlő személyi kölcsön, amit még nem terheltek rá a házra, akkor elajándékozhatod a gyereknek, de csak akkor, ha jelenleg tehermentes. Egyékbént, ha a már bedőlt hitelből mentenéd ki az ingatlant, az a fedezetmegvonás. Bocs, ha nem értettem, de nem egyértelmű a megfogalmazásod.

Ügyvédi díj + ajándékozási illeték (ha még van ilyen) a költsége.

2011. jún. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Tehát pl. miattad fizet mindenki más magasabb kamatokat. Ahham, köszi! Remélem utolérnek és megbüntetnek érte!
2011. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Először is, mennyi a személyi kölcsön.

Én egy rohadt telefonszámla tartozás miatt írattam a fiamra ezelőtt 15 évvel a garzonomat.Nem lett belőle semmi.A tartozás elévült.Aztán gondolkodtam, és még növeltem is a gyerek vagyonát, mert eladtam a gyámhatóság engedélyével a garzont, kipótoltuk, és vettünk neki egy 6 szobás családi házat.Mi vagyunk a holti tartó haszonélvezők.Azóta már sok víz lefolyt a Dunán, van másik házunk is, de nem bánom, hogy a gyereket bebiztosítottam.

2011. jún. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!