Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hitelkártyát szeretnék igényel...

Hitelkártyát szeretnék igényelni. Hogyan kell törlesztenem?

Figyelt kérdés
A tájékoztatóban az szerepel, hogy havonta be kell fizetnem a levásárolt összeg legalább 5%-át, de ez minimum 5000ft havonta. Vagyis a bank levonja a számlámról. Azt nem értem, hogy honnan tudja a bank, hogy én mennyit szeretnék befizetni? Hogy csak a havi 5000 ft-ot, vagy a teljes levásárolt összeget szeretném befizetni. Mennyit von le ilyenkor?
2011. jún. 6. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom te fizeted be ezt az összeget a Hitelkártyádhoz tartozó számlára és nem bank vonja a folyószámládról.

Amúgy nem tudom, hogy most hogyan van, de régen 15 napon belül kellett befizetni a levásárolt összeget. Bár mondom, ez NAGYON régen volt. Azóta tucatszor változhatott.

2011. jún. 6. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most is 15 napod van a befizetésre.
2011. jún. 7. 16:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk Cetelemes vagy akkor ugye van egy hitelkereted. Mondjuk 100e ft. Akkor annak az 5%-a ugye 5000ft. Nálunk úgy volt, hogy erről küldtek csekket. De olyat hallottam már, hogy ha többet szeretett volna fizetni havonta, akkor betelefonált nekik vagy írt levelet és akkor kérte hogy többet szeretne fizetni, és hogy konkrétan mennyit. Akkor úgy küldték a csekket.

De amúgy bármikor lehet az ott bejelentett folyószámládról utalni a hitelszámládra nagyobb összeget is, de ettől függetlenül a köv havi törlesztőt ugyanúgy be kell fizetni. Vagy ha az egészet ráutalod, hogy beteljen a kereted akkor nem kell köv hónapban fizetned havi törlesztőt.

Ha viszont vásároltál a hitelkártyáddal, akkor úgy tudom, hogy küldenek egy csekkett pluszba, amint befizetheted egy összegben a vásárolt összeget és az kamatmentes. Ha nem fizeted be akkor marad a havi törlesztő.

A határidőt konkrétan nem tudom hány nap, nálunk minden hónap 7-ig kellett befizetni. Illetve a havi hitelkártya kivonaton rajta van a dátum, a hitelkeret állása, a havi minimum törlesztő, hogy az előző befizetett törlesztőből mennyi tőke, mennyi kamat stb.

Tehát az 5000ft-ot valószínűleg nem vonják le a számládról, hanem neked kell külön befizetned. Csekken, vagy a hitelszámládra, ahogy meg vagytok állapodva. Vagy ha úgy állapodtatok meg lehet hogy levonják a számládról is. El kell olvasni a hitelkártya szerződést.

A bank valószínű 5e-ről fog küldeni csekket, vagy értesítést, hogy ennyit kell fizetned, ha többet szeretnél, gondolom szólni kell neki, hogy úgy küldják a csekket stb.

2011. jún. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!