Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire megbízható a Cetelem?

Mennyire megbízható a Cetelem?

Figyelt kérdés
tehát ez a kölcsönt adó valami... vagy ugyanolyan kaka mint a provident?
2011. jún. 3. 09:20
 1/3 anonim válasza:
általában áruhitel, tehát ha a teszkóban hitelre veszel valamit, akkor ez a cég adja a lóvét, nekik törlesztesz havonta. Eddig 1x vettem hitelre elektronikai cuccot, nem volt velük gond - max annyi, hogy sms-ben spamolnak.
2011. jún. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Áruhitelnek nagyon jó szerintem. Pláne hogy vannak kamatmentes akciói. Ugye az a 10-12hónapos áruhitel nem vészes.

Nekünk van náluk személyi kölcsönünk is, idáig nem volt vele gond. Mindig időben kell törleszteni, mint mindenhol.

Egyszer elfelejtettük, akkor küldtek felszólító levelet, csekket és vártak egy kicsit. Bepótoltuk és ment minden tovább.

Mondjuk ha valakinek sok hitele volt már ott és szépen fizette az kiemelt ügyfél náluk. Bár én úgy érzem nem adnak elég "jutalmat" ezeknek az ügyfeleknek. Van hogy küldenek ki hitelkártyát egy 100e-res összeggel amit kérhetsz, vagy visszamondhatsz, vagy ha van már hitelkártyád náluk akkor felemelhetik a hitelkereted. De én olyat is el tudnék képzelni, hogy mondjuk személyi kölcsön esetén egy havi törlesztőt elengednek adott évben. Vagy csak a felét kell egy hónapban fizetni, mondjuk télen gázszezonban, vagy karácsony előtt. Ennek nagyon tudnék örülni.

Mert ha hitelkártyát küld, vagy keretet emel, akkor az ember könnyen hozzányúl és ahelyett hogy csökkene, vagy alkalmilag könnyebb lenne a helyzete, még inkább eladósodik. Persze nem muszáj igénybe venni, de ha ott van, nagyon nehéz megállni, pláne ha az embernek van hova tenni. Tehát én egy havi elengedésének jobban örülnék.

A hitelkártya egy időben megérte úgy nagyjából, de mostmár nagyon sokat vonnak kamatba szerintem, meg ilyen olya költségbe. Alig megy a tőkébe a min törlesztőből. Eleinte ez jobb volt náluk, szerintem.

De amúgy nekünk idáig pozitív tapasztalatink voltak vele.

Igazából a provident sem rossz szerintem, hiszen ha pénzre van szükséged ad, az hogy nem fizeti valaki, az már nem az ő hibája.

A pontos thm, kamat ilyeneket nem tudom mennyivel jobb, vagy rosszabb más banknál, de én úgy gondolom valahol minden banknak megvan a maga kis csalafintasága, úgyhogy mondjuk egy áruhitelnél nem sokat oszt vagy szoroz összességében. Ha meg a Cetelem ad kamatmentes hitelt áruhitelnél, akkor az nagyon megéri.

Tehát nekünk bevált.

2011. jún. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a laptopomat 0%-os 10 hónapos futamidejű Cetelem hitelre vettem. Nem bántam meg, mert ugyan egy összegben is ki tudtam volna fizetni, de így mégiscsak jobb volt. Ha kamatot számolt volna rá, nem vettem volna föl.


Azóta küldi az újabb és újabb ajánlatokat.


Nem rossz, de nézz szét.

2011. jún. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!