Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám kikalkulálni a...

Sine.lacrimna kérdése:

Hogyan tudnám kikalkulálni a reál hozamomat, csak legalább körülbelülre? Vagy ez nem lehetséges?

Figyelt kérdés

De ha ez nem lehetséges akkor honnan fogom tudni hogy nem csaptak-e be?

Ki fogja tudni ezt leellenőrizni?


2011. jún. 2. 13:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Édes Istenem......

A PSZÁF ellenőrzi.

A reálhozamról már értesítettek az év elején.

Nem a reálhozamot fogod megkapni, hanem a reálhozam költségekkel csökkentett részét.

2011. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem kell ellenőrizned, 2-3 ellenőrzés után kapod meg (mint a nyugdíjasok a nyugdíjat), szal biztos nem fognak becsapni.


Felhívod a pénztáradat, bediktálod az azonosítódat és megmondják neked.


Amúgy én kaptam a reálhozamomról értesítést, a férjem pedig nem... szóval nem biztos első, hogy kapott mindenki.

2011. jún. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább ne számíts semmire és, ha kapsz némi alamizsnát, akkor pozitívan fogsz csalódni.

Különben is, mire elindítják az utalásokat, addig annyi víz lefolyik azon a bizonyoson...

2011. jún. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

A férjem és én sem kaptam ilyen értesítőt.

2011. jún. 2. 14:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Év elején még csak a hozamról tudtak értesíteni, nem a reálhozamról, hiszen még csak most május 31.-ével kezdődött a vagyon átadása. Senki nem tudhatta év elején mennyi a reálhozam, még most sem..
2011. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

15:35 Köszönöm a választ.

Akkor nem én vagyok béna hanem senki sem tudja igazán.

Év elején kaptunk levelet és igen abban hozamról írnak.

De utána már nem kaptunk semmit. Csodálkozom is hogy a többiek kaptak reálhozamost is.

Akkor nem érdemes felhívni sem Őket?

2011. jún. 2. 15:49
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sokan el vannak tévedve és a szezont keverik a fazonnal, lesznek majd nagy meglepetések. Nem volt még mi alapján kiszámolni a reálhozamot, csak találgatások és becslések láttak napvilágot, amik a hozam 0-20%-át találják elképzelhetőnek reálhozamként, de ezek nem hivatalos adatok. Most kezd majd körvonalazódni a dolog, augusztus végéig az ígéretek szerint mindenki megkapja. Addig kiderül hogy mennyi lesz az annyi.
2011. jún. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 2. 16:32
 9/9 anonim ***** válasza:
15:35, tévedsz. Én kaptam értesítőt a HOZAMRÓL is, és a REÁLHOZAMRÓL is, az ING mag.ny. pt-tól.
2011. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!