Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kapott már kézhez valaki reál...

Kapott már kézhez valaki reál hozamot? Írna az összegéről?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Mivel augusztusban kezdik kifizetni,ezért nem kapott senki.

Nem a reálhozamot fizetik ki, abbólmég levonják a felmerült költségeket. Kb. a reálhozam 10 %-át fogodmegkapni.

2011. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy tudtam,hogy a hozamból vonják az egyéb költségeket,ez lesz a reál hozam,és májustól írták a kifizetést is,emiatt kérdeztem.
2011. máj. 28. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Én személyesen vittem be, nekem azt mondták, hogy majus 31-ével kezdik az összesítést, és utána ahogy végeznek evvel, jon a kifizetés, aug. végéig igérik mindenkinek,hoyg kézhez kapja. Tehat a kifizetés junius-augusztus folyaman van. Én is a hozamot hittem, de kiderult, hogy azt az inflacioval csokkentik, tehat mondjuk ha a tőke 23%-a volt a hozam, de 15% az inflacio, akkor csak 8%-ot fizetnek ki, a 15% az allami kasszába megy.:(

(35/L)

2011. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A hozamot visszaszámolják az inflációval, ez lesz a reálhozam. És ebbőlvonják a költségeket.

Igen úgy volt, hogy előbb kezdik kifizetni, de a PSZÁF vizsgálatot indított, mert első körben 0 Ft kifizetések jöttek ki. Most megvizsgálják, hogy mik azok a költségek,amiket le engednek vonni a reálhozamból.

2011. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Azért ez így nem egészen igaz,hogy a reálhozam 10 %-át fogod megkapni,de elég sokat vonnak le belőle.Van amelyik magánnyugdíjpénztár már kiküldte az összeget,hogy mennyi lesz a várható kifizetés.Várható,tehát napi árfolyamon számolják ezért nem fix annyi lesz,amennyit kiírtak.De sajnos többségiben nem tényleges adatokkal szolgálnak,hanem számokkal,százalékokkal,és számold ki magadnak,ha akarod.Nagyon nem frankók,de sajnos ez van.
2011. jún. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
OTP Magánny. Penztar tegnap azt a felvilagositast adta, hogy julius 15-ig kitolták az összesítés határidejét, és még mindig nem tudnak az osszegrol kozelebbit mondani, tovabbra is csak azt, hogy 5-25% közt varhato.
2011. jún. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem az ING azt írta, hogy az általuk feltüntetett összeg a 05.31-i (zárás) árfolyamtól függően változhat + és - irányba. Más levonást nem közölt. Egyébként az állam vállal garanciát a kifizetésre? Mert azt hallottam hogy három biztosítóval gondok vannak!
2011. jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!