Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha a pénzemet befektetési...

Ha a pénzemet befektetési alapba szeretném tenni, akkor is kell néznek árfolyamot?

Figyelt kérdés
Úgy értelmeztem, hogy a kibocsátótól veszek bef jegyet és neki viszem vissza, s ők mindig meghatározzák, hogy épp mennyiért lehet venni. Akkor most nekem is néznem kéne vmi árfolyamot, hogy jókor szálljak be, vagy ez nem olyan, mint a tőzsdén?
2011. máj. 25. 19:01
1 2
 1/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

[link]

A befektető hozama tehát az alap befektetéseinek sikerességétől függ.

2011. máj. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Igen, számít. De nagyon függ attól, milyen alap. Pl. pénzpiaci alapoknak nem nagy a "kilengése", nagyjából folyamatosan, de nem túl sokat emelkednek, ezért lényegében mindegy mikor szállsz be. De ha mondjuk egy részvényalapba szállsz be rosszkor, az szívás lehet.
2011. máj. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


És részvényalapoknak van árfolyamuk jegyezve valahol?


Ezek szerint az az alapfeltevés, hogy bármikor vásárolok jegyet (amiből aztán hozamom is lesz majd), biztos, hogy többért veszik vissza tőlem? Vagy ez csak pár forint és még így is megtérül a hozam miatt?

2011. máj. 28. 18:15
 4/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Általában szokott lenni ilyen, de pl. én az Union-t javaslom e téren, ők a legolcsóbbak, illetve náluk nincs árfolyam-különbözet, magyarul amilyen árfolyamon veszel és eladsz, abból nem vonnak le semmit, a te hozamod, csak az alap teljesítményétől függ.
2011. máj. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

És csak akkor adok el, ha nekem hirtelen szükségem van a pénzre, ugye? Tehát lehet az is, hogy kivárom a végét?


És az, hogy pl éves hozam 8% mit jelent akkor, ha a pénzem csak 3 hónapig van náluk? Berakok mondjuk 100 ezer forintot, akkor három hónap múlva 108 ezer forintom lesz?


Remélem nem haragszol meg, amíg még jársz ide, gyorsan megkérdezném, mert tapasztaltnak tűnsz, hogy ez miért van: netfolio-n van portfólió ajánló, kipróbáltam. 150 ezer forintot állítottam be, egy évre, 18%-os kockázati szintre és azt írja ki, hogy így az éves hozam 7,04% lesz és az első év végén a pénzem mai értéken 542 ezer forintot fog érni. De az hogy lehetséges? Hozamot nem úgy számolunk, hogy a befektetésre szánt összeget beszorzom a hozammal, összeadom őket és azt kapom vissza(nem vagyok egy matematikai zseni, úgy értettem, h a berakott pénz x, a hozam 5%, így a pénzem az első év végére x+0,05x lesz)?


Előre is nagyon köszönöm a segítségedet és az eddigieket is!

2011. máj. 29. 13:35
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja, és még ennél a kalkulátornál van valami olyan is, hogy Havi megtakarítás (inflációkövető), amit-mivel nem tudom, mi az- az eredeti 30 ezer forinton hagytam.
2011. máj. 29. 13:38
 7/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az 542e Ft-os az szerintem valami elszámolás vagy a kalkulátorban valami nem jól lett beírva, egyébként úgy működik, hogy ha az éves hozam 7%, akkor 100e Ft-nál az egy évre 7e Ft kamat, ami 3 hónapra levonva 1750 Ft és ebből a kamatadó is levonásra kerül, ami itt 280 Ft,azaz te kapsz 1470 Ft-ot a 3 hónapra.
2011. máj. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Infláció követő megtakarítás sok mindent jelenthet.

1. Van egy éves értékkövetés, amivel növeled a befizetett pénzt, ezzel kivéded az inflációt.

2. Olyan befektetési alapokba rakják, ami eddigi tapasztalatok alapján többet hozott mint az átlagos infláció.

2011. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a nagy segítséget!


Még annyit szeretnék kérdezni, hogy alap választásakor mit érdemes nézni? Nyáron külföldi munkával fogok annyi pénzt összekaparni, hogy abból 150 ezer forintot mindenféleképpen szeretnék megtakarítani és jó lenne, ha lehetne egy kicsit gyarapítani. De ha csak simán lekötöm az OTP-nél a pénzem, akkor még azzal is nyerek annyit, mint az alappal, nem? Mellesleg ilyen rövid időtávon belül (max 1 év) az infláció olyan nagy, a végére az össz pénzből ugyanannyi x dolgot vehetnék, mint az eredeti tőkémből (párszor olvastam, hogy lekötni, meg alapba rakni nem éri meg az infláció miatt)?


Ezer megy egyszer köszönöm!

2011. máj. 29. 17:23
 10/17 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Hát az OTP-ben megmondják mennyi az annyi, 3% vagy 5% vagy x%.

Az alapoknál általában nincs ilyen, előre nem mondják meg, hanem utólag derül ki. Pl. én az Union nyersanyag és Union dinamikusan fejlődő piacok alappal tavaly 100% körüli hozamot kaptam, magyarul dupláztam egyet, de ebben az évben eddig 25% mínuszban vagyok. Én ezt bevállaltam, mert hosszútávon számítok a pénzre, nem most kell, de ha te rövid időre szeretnéd lekötni, akkor vagy pénzpiaci alapokba rakd, ezeknél kötvényeket vesznek amik fix kamatozásúak, vagy banki lekötésbe mint te is mondtad.

2011. máj. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!