Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » A CIB bankos internetkártya...

A CIB bankos internetkártya mennyibe kerül? Érdemes igényelni?

Figyelt kérdés
Visa Electron kártyám van már 3 éve (akkor nyitottam számlát), és most kellene netes vásárláshoz Paypal, de nem jó hozzá a kártyám. Megnéztem a CIB honlapját, találtam olyat, hogy internetkártya, amit direkt netes vásárláshoz lehet kérni. Viszont semmi konkrét információt nem írtak róla, használatáról, havidíjról meg ilyesmiről, csak annyi van, hogy megrendeléshez töltsek ki egy űrlapot. Hát én így nem merem megrendelni, valaki tudna róla valamit mondani, hogy hogy működik ez a kártya?
2011. máj. 21. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
nem kerül semmibe sem. Arra jó, hogy erre átutalod az összeget és majd ennek a számlaszámát adod meg vásárláskor. Igényléstől számítva egy hétre jött meg nekem.
2011. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát ezen alapból nincs is pénz? Mármint nem az eredeti számlámhoz kapom, hanem teljesen külön?
2011. máj. 21. 11:55
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezen nincs pénz. Számlaszámod ugyanaz lesz, csak a vége változik meg. Mert ugye alapból 511 a számlád amin a pénz van, 532 megtakarítási számla ,és ez az internetkártya 576.

Biztonságos, mert ráutalod azt a pénzt amennyiért vásároltál és tuti, hogy akkor nem fognak többet levenni.

2011. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor jól értem, hogy két bankszámlám lesz? Tényleg nem vonnak le semmilyen havi- vagy éves díjat?
2011. máj. 21. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:

Nincs semmi díja. Én tavaly decemberben csináltam és akkor és azóta semmit sem vontak le. Ha jól néztem akkor 2013-ig érvényes is.

Igen két számlaszámod lesz, ami tök ugyan az. Csak az egyik vége 511, a másiké pedig 576. Ugye ha most majd fizetni akarsz az internetkártyáról, akkor 576-os kell megadnod.

Csak egy példa, mostani bankszámlaszámod: 12345678-12345678-00000511

Az internetkáryáé pedig: 12345678-12345678-00000576.

Remélem világos! :)

2011. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van, Mastercardként működik a netes vásárláskor. Csak a vásárlásra szánt pénzt teszed rá, így nem kell félned, hogy ellopják az adataidat. Nekem nagyon bevált. (A többi válaszolótól eltérően nekem 560 a vége a belső számlaszámnak.)
2011. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én vagyok a válaszoló nekem is 560, ezt fejből nem tudtam csak a hasamra csaptam és igy mondtam egy számot.
2011. máj. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sziasztok!

Most csináltattam egy számlát és kértem hozzá internetkártyát (dombornyomott kártyát még nem kértem a számlaszámhoz, mert még nem dolgozom)

Nekem az internetkártyám vége se nem 576 se nem 560 :D szóval nem tudom.. de igazából annyi lenne a kérdésem, hogy a cib.hu oldalán be lehet lépni ugyebár a netbankba, de nem tudom, hogy a CIB internetkártyának is kell-e lennie ilyen netbankos felhasználó névnek meg jelszónak.

aj nem tudom elmagyarázni. szóval ha van két kártyám, akkor mind a kettővel be kell lépnem a netbankba?

Vagy csak a számlaszámomról átrakom a pénzt az üres neteskártyámra és onnan már látom is a internetkártyám dolgait? vagy külön be kell lépni az internetkártyával a netbankba?

Ja és még valami, a netes kártyámra hogy tudok még pénzt berakni? Ha egyből a bankban a netes kártyámra befizetek 400ft-ot hogy a paypal aktiválja, akkor a számlaszámommal kell belépnem a netbankban és ott meg fog jelenni az összeg elkülönítve?

2011. júl. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! Én már megcsináltam és használtam is sokszor, szóval tudok már válaszolni. Internetbankos felhasználóneved és jelszavad csak egy van, arról tudod kezelni az összes Cib bankos számlád, az alap is meg az internetkártyás is kell hogy látsszon. És simán az utalásnál tudsz egyikről a másikra pénzt utalni, úgy ahogy mások számlájára is szoktál utalni. Azonnal átteszi, nem kell várnod semennyit.
2011. júl. 27. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!