Mennyi kamat reális?

Figyelt kérdés
Magánszemély ha ad kölcsön pénzt magánszemélynek, akkor mi a reális kamat ami számolható? 500 000 Ft kölcsön esetében és az éves kamat érdekelne. Honnan kezdődik az "uzsora"?
2011. máj. 6. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A bíróság a jegybanki alapkamatot számítja természetes személyeknél, ha perre kerül sor, tehát annál magasabb ne legyen.
2011. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10% reális lehet
2011. máj. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Magánszemélyként csak akkor adj kölcsön ha nem sajnálod ha nem kapod vissza... Sajnos tapasztalat.


Amúgy jegybanki alap kamat a reális. Ha van határidő is, amire vissza kell adnia akkor a határidő után a jbak kétszerese.

2011. máj. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Már sajnos megtörtént a kölcsönadás...annak idején nem írtunk véresen komoly papírt róla (testvéremnek adtam kölcsön) de sajnos a 3 hónapra adott pénzemre már másfél éve várok. Nem haragszom a testvéremre, mert szerencsétlen önhibáján kívül nem tudta a pénzt visszaadni (súlyos balesete volt és ideiglenesen munkaképtelenné vált). Most viszont megbeszéltük, hogy írunk róla hivatalos papírt, ezért kérdem hogy lenne jó a kamatra kitérni...(ha ne adj isten perre kerülne sor nem szeretném ha még engem hurcolnának meg amiért magas "uzsorakamat" kerülne rá a papírra). Köszönöm mindenkinek aki segít!
2011. máj. 6. 18:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Én a testvéremtől, barátomtól, családom tagjaitól nem kérnék kamatot...
2011. máj. 6. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
jegybanki lapkamat, asszem ez olyan 7-8 %
2011. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
alapkamat-ot akartam írni... :)
2011. máj. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
18.01.-es! Úgy látom nem sikerült a kérdésem értelmezése! Nem az a dilemmám, hogy illendő-e kamatot kérni testvértől... Tessenek szívesek a válaszolók a feltett kérdésekre koncentrálni és nem kioktatni a kérdezőket!
2011. máj. 6. 22:06
 9/9 anonim ***** válasza:
A kérdésre válaszoltam már: a jegybanki alapkamatot. A hozzáfűzésem nem kioktatás volt, hanem magánvélemény. Miért kaptad fel rajta a vizet?
2011. máj. 7. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!