Kinek mennyit kamatozott gyermeke babakötvény?

Figyelt kérdés
A mienk 5 év alaatt 10 ezret, az elmúlt 1.5 évben szinte semmit, a kamatok nagy része a válság elött íródott jóvá.
2011. máj. 5. 20:33
 1/9 A kérdező kommentje:

..gyermeke babakötvénye?

így akartam írni..

2011. máj. 8. 16:08
 2/9 anonim ***** válasza:

van olyan hogy babakötvény???

az milyen????

2011. máj. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2006. jan óta adja az állam az újszölötteknek, számlát kell nyitni nekik, és elutalja oda.

A gyerek maga veheti fel az összeget (kamataival) ha betölti a 18.évet. Addig senki sem nyúlhat hozzá.

2011. máj. 8. 18:06
 4/9 anonim ***** válasza:

Alapból az államkincstárnál van mindenkinek a babakötvényszámlája. érdemes ugyanitt viszont egyéni babakötvény startszámlát nyitni, melyen az 5 éves államkötvény kamatokat írják jóvá. Ha így teszel, nem hiszem, h az infláció alatt fog teljesíteni a "befektetésed", eddig is 6,5 % felett voltak a hozamok:

[link]

[link]

2011. máj. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha nem fizettél rá pénzt, akkor még ez is jó kamatozás... Azért van ez a kötvény, hogy vidd el egy bankhoz, rakj rá pénzt, és valamekkora összeghatárig az állam megduplázza a befizetéseidet.
2011. máj. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

szerintem ha igazán segíteni akarnának ezzel a kötvénnyel,akkor raknának rá ők pénzt és az állam kezelhetné, olyan dolgokba fektethetné be,ami hoz is.

Mi örülünk,ha hónap végén nem kell kölcsönkérni,nemhogy még a kötvényre befizetni...vagy ki lehetne venni például beiskolázáskor, számlával igazolnám,hogy arra lett költve. Mert így erre majd kölcsönt kell felvennem.

2011. máj. 9. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:
Az állam csak akkor rak rá, ha te is teszel. Szerintem ez így korrekt.
2011. máj. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
nekem több száz ezret. Jó üzlet a baba!
2011. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!

komolyan? hogy csináltad?

2011. máj. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!