Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » CIB Cibezz vs Erste Szemeszter...

CIB Cibezz vs Erste Szemeszter? Melyik miért jobb?

Figyelt kérdés
2011. máj. 4. 22:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Költségeik hasonlók, a különbség hogy cibnél a második évtől kezdve fizetni kell a bankkártyáért, viszont havi 2-szer van ingyenes pénzfelvétel, valamint netbankon keresztül a cibnél más bankba is ingyenes az átutalás, azt hiszem ez 20 Ft Ersténél. Ha lekötni szeretnél pénzt, Erste egy katasztrófa, cibnél viszont van egy ingyenes takarékszámla a diákszámlához, ahová ha legalább havi 2 ezer Ft érkezik, arra a hónapra számolva 6% éves kamat, különben 2,5% éves kamat(Ersténél 1 hónapos lekötés 2,5% egy évre számolva), erről a számláról bármikor ingyen átvezethető egy pillanat alatt a pénz a sima számlára(de akkor csak a 2,5% jár abban a hónapban), és a lekötések is jók cibnél. Nekem erstés számlám van, és nagyon elégedetlen vagyok amúgy velük, nagyon nem korrektek, ezért amellett, hogy cibnél jobbak a feltételek, én szubjektív szempontok szerint is amellett döntenék, nyár közepén valszeg át is viszem oda a számlám, csak ersténél befektetési számlám is van, és vannak még rajta nem lejárt zártvégű befektetési jegyek.


Amúgy még MKB-nak és Sopron Banknak vannak szerintem jó feltételei diákszámlára, utóbbi nekem nem jó, mert jövőre más régióba költözök.

2011. máj. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!