Joe74 kérdése:

Hogyan tudják behajtani rajtam ha elvesztettem polgári peren egy ügyet és egymilliót kellene befizetnem 15napon belül de nem tudom?

Figyelt kérdés
nincs a nevemen semmi csak egy autó ami kb 300 000ft-ot ér négy gyereket nevelünk a feleségemmel ketten és csak én dolgozom ő csak 27000 ft gyest kap az államtól esélyem sincs hitelt meg nem tudok felvenni!
2011. máj. 1. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A kocsit írasd át az asszony nevére (nem vicc, mert elveszik) és ha van havi fizetésed, akkor annak max 30%-át tilthatják havonta.
2011. máj. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
az a baj hogy még az autó is üzemképtelen!a fizetésnek csak a 30%-át vonhatják le csak??
2011. máj. 1. 18:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel már volt per,így semmit nem tud átíratni..A pénzt be fogják hajtani..Először a legértékesebb dolgot viszik ha van..ez pedig a lakás. Ha nincs akkor fizetés levonás jön,ami akár a fizetésed 50%-a is lehet...(vagyis a bíró ennyit szabhat ki)
2011. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A lakásra amiben lakunk apám nevére vettünk fel hitelt én csak adóstárs vagyok a hitelben gondolom max csak a fizumból tudják vonni de ha hivatkozm családra hogy egyedül tartom el őket plusz a lakáshitelt is én fizetem mert apu meghalt januárban akkor is levonják 50%-át?
2011. máj. 1. 19:23
 5/12 anonim ***** válasza:

Mivel ezt az ügyet (ha polgári peres) valószínűleg átadták behajtó cégnek és jan 1 óta a behajtó cégek iszonyat jogkört kaptak, így BÁRMIT lefoglalhatnak, ami a neveden van illetve elmehetnek abba a lakásba, ahova be vagy jelentve lakni és lefoglalhatnak a közvetlen megélhetéshez nem feltétlen szükséges (tehát pl. hűtőt, WC csészét nem) ingóságot. Akkor is, ha nem a tied... Csak akkor nem viszik a berendezést, hogyha valaki számlával tudja igazolni, hogy pl. a nappali bútor az övé és kölcsönadta neked. Illetve a lakást is árverezhetik + a fizetésből is tilthatnak, én is úgy tudom 50%-ig.

Azt pont le fogja sz@rni a privát behajtó cég, hogy rosszul állsz, őket nem érdekli.


Szabadna érdeklődni milyen pert vesztettél?

2011. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A tüzépes aki hordta az árut apunak az építkezéshez kitalálta mivel számla nélkül vásároltunk nála hogy még 300 000 ft-ot fizessen neki apu mert drágábban jutott hozzá az áruhoz persze ezt fél évvel később közölte mi persze nem voltunk hajlandóak kifizetni ezt az összeget akkor eltelt kb 1év és jött egy levél a bíróságtól hogy beperelt minket hogy egyáltalán nem fizettünk neki semmit utána atárgyaláson már azt állitotta hogy számlára vásároltunk nála de persze számlát nem tudott bemutatni el is vesztette a pert mert közben kiderült hogy amikor ő már követelte a pénzt már nem is volt a nevén a cég és így nem is volt jogos a követelése utána mégegyszer beperelt már mint magánszemély és hozott három tanút akiket én addig soha nem láttam és azt állították hogy ők hallották mikor velem beszélt és én elismertem a tartozást ő közben befizette a tartozást a cégnek amit a haverjának adott el és a bírónő azt látta életszerűnek hogy ő azért fizette ki mert valószínű hogy fennállt a tartozás röviden ennyi....
2011. máj. 1. 19:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Én fellebbeznék,és vinnék három tanút akik viszont azt állítják,hogy soha nem hallottak semmi szerződést a te szádból,Sőt inkább csak azt,hogy az illető nem száll le rólad...
2011. máj. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utólag fellebbezésnek nincs helye.
2011. máj. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a behajtó cégek lószart sem foglalhatnak, ha nem fizetsz, akkor a végrehajtóhoz fog kerülni az ügy...de a leghelyesebb az lenne, ha most egyezkednél a részletfizetésről


ha apád halott, akkor az örököseinek kell fizetni a lakáshitelt, amennyiben a hagyatéki tárgyalás már megvolt


de adóstársként te is fizetésköteles vagy

2011. máj. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igy van a behajtó cégek semmit sem foglalhatnak le,max az anyjukat.Ez csak a végrehajtónak engedett dolog.DE az sem visz már el használt szarokat,mert neki ez igy nem éri meg.Elteszik félre a tartozásod,és ketyeg hozzá a kamat ha kell éveken át,ha nincs mit bevasalni rajtad.Ha van fizud annak az 50%-át is viheti.De viszont nem értem miért nem fellebbezel?másod ha kell harmad fokon.Rá van irva a végzésre,hogy fellebbezésnek nincs helye??
2011. máj. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!