Valaki felvett hitelt a nevemre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Valaki megszerezte a személyimet, és felvett 20 ezer hitelt. Már visszakerült hozzám a személyim, de mit tehetnék? Valahogy beperelni vagy visszacsinálni, van erre jogszabály?
2011. ápr. 28. 01:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

és ezt hogy csinálta? egyezett a fotót,az aláírás is?? Tudta a banki dolgaidat is?? én ezt nem veszem be..bocsi...

De ha mégis igaz,akkor gondolom már előtte jelezted a személyid elvesztését,és hivatalos panaszt tehetsz a banknál,kezdve az aláírásod hitelességével..Mivel nem te írtad alá,így nem is fog stimmelni az aláírásotok..(érdekes ha megyek a bankba és alá kell írnom valamit,mindig leellenőrzik hogy egyezik-e a régi aláírásommal)

2011. ápr. 28. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

20 ezer hitelt sehol nem adnak...az elveszett okmányokat meg a rendőrségen be kellett volna jelenteni...


mi a pontos sztori, mert ez így kicsit sántít

2011. ápr. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Rendőrségi feljelentés, hogy visszaéltek a neveddel és az azonosító okmányaiddal.
2011. ápr. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Áruhitelt simán adnak 20e-t. A kép sem olyan nagy probléma, nekem is egy 10 évvel ezelőtti kép van a személyimben, kutya sem ismerne fel róla...


Rendőrségen kell ilyenkor bejelentést tenni.

2011. ápr. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de számomra ez elég hihetetlen, mert :


1./ A bankok sem 1 db okmányra adnak hitelt : vinni kell a lakcímkártyát, egy nevedre szóló közüzemi számlát, munkáltatói igazolást a jövedelmedről, felhívják a munkáltatód pénzügyesét is...


2./ Lefénymásolják a bevitt iratokat, nehogymár az árgusszemű ügyintézőnek nem tűnt fel, hogy az igazolványképen más van, mint aki a hitelt felveszi???...


3./ Ha valakinek elvész a személyije, az azonnal jelenti a rendőrségen, letiltják és csináltat újat... (Te meg csak vártál arra, hogy visszakerüljön hozzád?)...


4./ A csaló megszerezte a lakcímkártyádat is???...

(No, ez még nehezebben hihető.)


Na, erről ennyit... :-P

2011. ápr. 28. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Amint a személyid eltűnik, be kell jelentened legalább az okmányirodában, hogy kapj újat. Ha ezt megtetted, akkor meglebegteted a kapott igazolást (hogy készül az új, az ok pedig eltűnés), és a bank mehet kapálni.
2011. ápr. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

06:53


Azért sok mindenre fel lehet használni ám a személyit is önmagában...


1. Pl. mobilszolgáltatók simán adnak egy személyire is egy részletfizetéses telefont új előfizetéssel (ez ugye áruhitel) Max egy fizetett számla még jól jön, de ha megvolt a személyi és a lakcímkártya akkor a címet ismerhette a tolvaj, semeddig nem tart kikukázni egy befizetett számlát

2., Az új, kártyás személyi 10 évig (vagy 15?) érvényes. Ha a kérdezőnek egy 14 éves fotója van benne szerinted nem nyalja be bármelyik gyintéző egy 22-23 éves férfiról, hogy ő az? "ja igen, azóta nőtt egy kis szakállam meg levágattam a hajam".

4., Nekem is egy tokba vannak, lévén úgyis csak együtt érvényesek

2011. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kamu.
2011. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
te nem vagy tisztában a dolgokal ilyen hülyeséget minek írsz ki??
2011. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
hát az igazság az hogy én adtam neki kölcsön egy pár okmányomat(személyi, lakcímkártya,...) zálog fejében, de ez most nem lényeges.
2011. ápr. 28. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!