S.e.k kérdése:

Hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés

Vettem fel kölcsönt a lakásomra,hogy vegyek a párommal 1 házat.

A lakást pedig kiadtam bérbe.

Most elváltunk és visszaköltöztem a lakásba amire vettem fel kölcsönt.

Nehéz abból kevés fizetősből(75 000-85 000 ft)megélni + kölcsönt is fizetni.

Meg e lehet valahogy oldani ezt a kölcsön dolgot?

Ha lemondok a házról?

Vagy esetleg hogy?


2011. ápr. 26. 14:18
 1/3 huntah ***** válasza:

Ezek szerint Te fizeted a kölcsönt arra a házra, ami nem is a tiéd. Ebből a helyzetből menekülni kell, mert azt a pénzt soha nem látod viszont. Nem világosak a tulajdoni viszonyok, feltételezem, a lakás 1/1-ben a tiéd, a ház 1/2-1/2-ben közös.

Nem olyan bonyolult, a házat el kell adni. Persze nem könnyű, de ez a megoldás. A párod, ha van rá pénze, megveheti , vagy megveheti bárki más. Ez által megvan a pénz, amiből tehermentesíteni tudod a lakásodat.

Ha soká húzódik az ügy, abból baj lehet. Ha nincs fizetve a hitel, a bank elviszi a fedezetként beadott ingatlant, és akkor csak a piaci érték töredékével számolhatsz.

Ügyvédet érdemes megkérdezni, konkrét adatokkal.

2011. ápr. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

hát próbálok menekülni ahogy csak lehet

a lakás felesben az enyém a testvéremmel

a ház is felesben

és ha páromnak nincs elég pénze h megvegye az én részemet a házból??

2011. ápr. 29. 16:08
 3/3 huntah ***** válasza:

Ha a párodnak nincs erre pénze, akkor marad a harmadik fél, meg kell keresni a vevőt, lehetőleg ne a bank legyen az.

A testvéreddel való közös tulajdon ebben a játékban nem érdekes, csak annyira, hogy az ő tulajdonrészét is terheli a lakásra felvett hitel, tehát ő se tud mozdulni ha épp szeretne. Az ilyen családi tulajdonviszony rendezetlenségekből később nagy gubancok lehetnek, mielőbb ki kell bogozni.

Tulajdonodról le ne mondj semmiképp, egy életen át bánni fogod. Elméletileg a legtisztább mindkét ingatlant eladni és a pénzt elosztani, amivel utána mindenki azt csinál amit akar.

2011. máj. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!