Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mi az a rendelkezésre tartási...

Mi az a rendelkezésre tartási díj?

Figyelt kérdés
Tudna valaki segíteni, hogy mit takar? Keresgéltem, de nem tudom, kérdeztük a bankban, azt mondták, azzal nem kell foglalkoznunk. Valóban így lenne? Akkor miért szerepel a hitelpapírokon minden hónapban? Amikor lakáshitelt igényeltünk két éve év elején, a beruházó késett az átadással majdnem egy évet.A rendelkezésre tartási díj pedig arra a 11 hónapra van írva mindig (tehát 2008január 07-2008 november 17-ig), de nem összeg van odaírva, hanem százalék. Valahogy nem tudom elhinni, ha semmit nem jelent, akkor miért van ott? Miért díj? Nem a mi hibánkból nem költöztünk, az átadást kellett várni.
2011. ápr. 20. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kell menjetek be a bank osztályvezetőjéhez,bárkihez de nézzetek utána.Nehogy meglepi legyen,aztán úgyis nekik lesz igazuk.....
2011. ápr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De a bank hibája se. ők a szerződés szerinti időpontra elkülönítették a pénzeteket. az, hogy ti nem vettétek fel, az a ti problémátok, rendezzétek a kivitelezővel.
2011. ápr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ! De most akkor nem értem, tehát akkor most valamit fizetni kell? Én anno felhívtam a telebankárt emiatt és megkérdeztem, megadtam minden szerződésazonosítót, mindent. A vonal másik vége mondta, hogy a bankba menjünk be, ahol kaptuk a hitelt és pontos felvilágosítást adnak. Ez megtörtént, azt mondta a bankunkban az ügyintézőnk, hogy ezzel nekünk nem kell foglalkoznunk, csak tájékoztatás miatt szerepel a havi értesítőn. De azért időnként eszembe jut, hogy miért. Még jó hogy ideírtam. (mert a férjem is leszidott, hogy miért lovagolok még ezen, mikor azt mondták semmit nem jelent)Már azon filózom, hogy írásban küldjek nekik valamit, akkor nyoma lesz, hogy én kérdeztem. Mert ha a végén ténlyeg fizetni kell, nem várnék rá 20 évet. De elvileg az ügyintézőnek tudnia kellett, igaz? Ha már ott dolgozik. Ha fizetni kellene akkor megmondta volna, vagy küldenek valamit nem?
2011. ápr. 20. 20:26
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja a kivitelező sajna meglépett...Tehát ha fizetni kell nem várnám meg a kamatos kamatokat, stb. Az bizts, hogy telefonon nem mondtak semmit és személyesen sem amikor bementünk. Ti mit tennétek?
2011. ápr. 20. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:

ezt hozzá szokták csapni a hitelhez. (tehát a havonta törleszted) de inkább menj be és tisztázd és kérdezd meg, hogy van-e más lehetőség,illetve, hogy számokban ez hogy néz ki. mert lehet, hogy a kamatokat fizettetnék veletek évekig és csak a végén a tőkét.

tehát irasd le vele, hogy milyen változatok lehetségesek.

(most megfizetitek egyösszegben, hogy módosula törlesztő...stb ne hagyd magad lerázni azzal, hogy nem kell vele foglalkoznod. Ezek szoktak sokba kerülni. Amivel nem kell foglalkoznod.

2011. ápr. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A rendelkezésre tartási díj azt jelenti, hogy van egy számodra megállapított hitelkeret, mondjuk 100 forint. Ebből ha nem veszel igénybe egy forint hitelt sem, akkor a 100 forintra számolódik százalékosan, mint kihasználatlan hitelkeretre. Remélem, érthető. Elvileg ingatlanhitelnél ilyen nem nagyon szokott lenni, mert a hitelkeret mértékét az éppen aktuális hitel összegéhez igazítják, következésképp a kihasználatlan keret rész mindig 0.

De ha már megkaptátok a hitel jóváhagyást, és mégsem vettétek még fel a hitelt, akkor bizony volt ilyenetek, és erre a bank számolhatott díjat, ez szerződés függő.

Nem tudom, ez az egész mikor történt, de max. negyedévente biztos, hogy elszámolnak, leterhelnek ha van ilyen jellegű díj.

Az egésznek az értelme a bank szempontjából az, hogy neki ott kell tartania azt a pénzt, hogy neked hitelt tudjon adni attól a perctől kezdve bármikor, és ennek a rendelkezésre tartásnak a bank számára költsége van (hiszen nem tudja kihelyezni magasabb kamatra.)

2011. ápr. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat, akkor harmadszor is nekifutunk.
2011. ápr. 20. 21:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!