Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » így milyen hitellehetőségeim...

így milyen hitellehetőségeim lesznek? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

1 éve vállalkozó fodrász vagyok, széket bérlek egy üzletben. 1-2 év múlva szeretnék saját üzletet nyitni, ahová tudok majd felvenni még fodrászt, kozmetikust, stb, mert vágülis az ő bérleti díjuk fedezné az én havi hiteltörlesztőmet, mint ahogy most én (és a munkatársaim)fizetjük a tulajét. 20 éves vagyok, nincs a nevemen sem ingatlan, sem semmi. lehetséges ez így? hogy fogjak majd hozzá? van érteleme pályázatokat írni? ha mondjuk már 3 éve leszek vállalkozó (úgy, hogy nem vagyok veszteséges), milyen hitellehetőségeim lesznek (ha a mai feltételeket nézzük persze, ki tudja mi lesz akkor).


köszönöm a válaszokat!


2011. ápr. 16. 18:05
 1/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

És mi van ha történik valami /nincs annyi ügyfél vagy nem találsz épp adott helyre munkaerőt, veled történik valami/ és nem tudod fizetni a hitelt?

1.20 évig nyögöd a hitelt és parázol, hogy ha egy hajszál közbe jön akkor annyi vagy

2.10 évig gyűjtesz és 10 év múlva könnyedén megveszed amit szeretnél és bármi közbe jön az a tied?

2011. ápr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam, ha belevágnék egy ilyenbe, nyilván pár hónapra bebiztosítanám magam, hogy fél évig mondjuk egyedül is fizethessek mindent, mint ahogy most sima vállalkozóként is teszem.
2011. ápr. 17. 15:28
 3/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
De nem fél évig kell fizetni a hitelt, hanem jóval tovább, ilyen a 3. , 10., x. évben is történhet.
2011. ápr. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
És ha mellette nem marad havi szinten legalább a bevétel 10-15% meg a hitel mellett, amit így is meg tudsz takarítani, akkor az nagyon nagy rizikó.
2011. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, de közben, ha annyira nem megy, fél év alatt csak rájövök, hogy nincs értelme, és továbbadom, eladom, majd visszatörlesztem a hitelt. ami maradna belőle esetleg azt meg csak tudnám fizetni. arra is gondoltam, hogy csak a bérleti jogot veszem meg először, az általában nem több 2-3 milliónál, összegyűjtök 1-et önerőnek, és a többiből megveszem a bérleti jogot/felújítom. azért egy 2milliós hitel nem sok. aztán ha komolyra fordul, tulajdonos leszek. ahol most dolgozom, ott 10en vagyunk, fejenként 40ezer(bérleti dij)+rezsit fizetünk. ha belegondolsz, 10x40ezer az havonta 400ezer ft, és a hely nem ér többet 15 millionál, nem lehet akkora törlesztője, a tulajdonos nem keveset kaszál rajta, úgy högy közben nem is csinál semmit, és még emellett ugye ő is vállalkozó.nagy biznisz. ezt szeretném én is. de még az is lehet, hogy lenne egy társam, és akkor már ketten lennénk.
2011. ápr. 17. 22:06
 6/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A bérleti jog ok, de a 15M-s megvétel még jó pár év, és azt se feledd, hogy gondolom nem a mostani bejáratott helyet vennéd át bérlésben hanem egy teljesen újat kell felfuttatni.
2011. ápr. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
az sem kizárt még, hogy a mostanit venném át, de igen, egy teljesen új hely felfuttatása tényleg sok idő, de igazából ez a dolgozók kitartásán múlik, mert vendégkört mindig mindenkinek nehéz összeszedni. én most 1 év után vagyok úgy, hogy keresek, az első 3 hónapban minuszt termeltem(mégis fizettem a 40+rezsit+járulékos költséget). a lényeg, hogy szépen megy felfelé, és már a suliban felkészítettek minket erre. szóval mégis ottmaradtam, és megvan az eredménye, szakmabeliek ezt tudják. nameg a másik, hogy sok a vendégkörrel rendelkező kozmetikus/fodrász, így nekik nem lenne probléma, valamint az én vendégeim is jönnének hozzám. plusz a mostani munkahelyemről jönnének más fodrászok is. tehát ha azt vesszük, 3 brigád az már tuti. attól sem félek, hogy nem menne, kitapasztaltam már, hogy milyen árakra jönnek az emberek, megálltam egy átlagon alulinál, így többet dolgozom igaz, de ha drágább árakkal lennék, fele annyi nem jönne be. pont most nyílt egy szalon a sarkon, nagyon szép csecse, csak már az akciós árak is hátborzongatóak, kong is rendesen.
2011. ápr. 17. 23:16
 8/10 A kérdező kommentje:
egyébként te jártas vagy ebben, vagy csak véletlenül tévedtél ide?
2011. ápr. 17. 23:18
 9/10 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Pénzügyi tanácsadó vagyok és nagyon sok embert láttam akik nem mérték fel előre a helyzetet milyen terhet vesznek a nyakukba és csak azért tettem fel ilyen kérdéseket, hogy nehogy te is ebbe a hibába ess. Minden rosszra fel kell készülni, mert ha csak az egyik következik be akkor is ugorhat az üzlet.
2011. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

ja, értem :) nagyon jól tetted, köszi.

viszont nem viccből tervezgetek 2 évvel a megvalósítás előtt, én is nagyon sok rosszat láttam már, nem szeretném azt, ez biztos, de azt sem akarom, hogy csak tötyörögjek, álmodozzak, aztán végül ne csináljak meg semmit (mint pl anyám), mert akkor abból tényleg nem lesz semmi. normálisan ki akarom ezt dolgozni, már egy éve foglalkoztat a dolog. muszáj valamit csinálnom, a járulékos költség 40, a bérleti díj 40, a rezsi 10, a könyvelő 5, anyagköltség 10. szóval havonta 105 ezret kell keresnem ahhoz, hogy nullán legyek. muszáj pénz keresnem/lefaragnom a saját kiadásomat. plusz belevágok egy termék forgalmazásába, viszonteladó leszek, az is hoz majd egy kis pluszt. láttam, hogy szoktak lenni pályázatok vállalkozóknak, ahol vissza nem téritendő támogatást lehet kapni, vagy visszatérítendő, nagyon alacsony kamatú hitelt. ezekről tudsz valamit? érdemes pályázgatni?

2011. ápr. 18. 10:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!