Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogosan kéri a bank a kamatokat?

Jogosan kéri a bank a kamatokat?

Figyelt kérdés

Kiskorú voltam amikor megörököltem a nagymamámtól a házat.A bank több éven át az Ő nevére küldte a megkereséseket a tartozással kapcsolatban.Az állam által meghirdetett adósságrendező programról is ezért maradtunk le, mert nem küldtek az Én nevemre nyomtatványt csak az elhunyt nagymamáméra.

Az érdekelne, hogy lehet kiskorú gyermeknél a banknak kamatokat számolni a tőketartozásra?


2011. ápr. 11. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

lehet.


itt inkább az a kérdés, hogy ki volt a gyámod, mert neki kellett volna a dolgot rendberakni.

2011. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tartozást maximum az örökség értékeben lehet örökölni. Ebből viszont következik, hogyha az örökség nagyobb, mint a tartozás, és azt az örökséget te elfogadod, akkor azzal együtt jön a tartozás is, amit ki kell fizetned.

A bank egyébként nem tudja, hogy ki él, és ki hal, szóval ha nem jelentitek be neki, akkor nem is fog nektek nyomtatványt küldeni. Ha bejelentettétek, az más kérdés, akkor a bankhoz kell fordulni a panasszal, mert ők cseszték el.

2011. ápr. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Már a közjegyző is bejelentette, csak a nevet nem írták át. A gyámom éveken át levelezett velük (személyesen is kérte).

Két hitel volt, az egyik rendeben van, mert azon a gyámom neve szerepel, viszont a másikon a nagymamámé.Ezért érdekelne , hogy jogosan követelik-e a kamatot, mert a tőkét kitudnám fizetni.

2011. ápr. 11. 12:03
 4/5 anonim ***** válasza:
fordulj jogászhoz, vagy a PSZÁF-tól kérj írásos állásfoglalást, 1-2 oldalban minden részletre kitérően írd le nekik az esetet. sztem ez annyira egyedi és részletekbe menő jogi eset, hogy itt a gyakorikerdesek.hu n nem kapsz eléggé biztos választ
2011. ápr. 11. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ha jól értem, a nagymamád haláláról nem értesítettétek a bankot, aki éveken át hiába várt a törlesztésetekre, nem fizettetek neki egy vasat sem?


ha így van, akkor a bank követelése jogos.


Ha azonban, bejelentettétek a banknak az öröklés tényét, és ennek ellenére nem került a te, vagy a gyámod nevére a hitel, akkor az a bank sara.

2011. ápr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!