A tescos ujsàgban nèztem egy termèket amit rèszletfizetèssel hirdettek meg. Ilyen esetben hasznàlhato a tescos àruhitelkàrtya?

Figyelt kérdés
2009. febr. 27. 17:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztosan lehet használni a hitelkártyát is. De én személy szerint a hitelkártya használatát nem javaslom. Sokkal több kamatot számítanak fel (általában évi 30% feletti kamat), mint ha megveszed áruhitelre. Az áruhitelnél fix törlesztő van, előre ki tudod számolni, hogy mennyit kell visszafizetned. A kártyánál ezt nem lehet tudni előre.

Persze te tudod, számodra melyik a jobb, csak azért írtam le, hogy tudj mérlegelni. Igaz, hogy az áruhitelhez lehet, hogy be kell szerezni több mindent. De ha már esetleg ügyfele vagy az adott banknak, akkor lehet, hogy megadják a hitelt papírok nélkül is (személyi, adókártya kell csak általában).

2009. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nehéz ügy. Ha anyagi biztonságod van, és van annyi tartalékod, hogy esetleges munkanélküliség esetén (ma ki tudja?) fél évig tudd fizetni a kártyát, akkor nincs gáz, fizess tesco kártyával.


Ha szereted tudni mikor/meddig tart a hiteled, akkor részletre.


Nem javaslom amúgy a hitelkártyát, csak akkor, ha kényelemből választod, s nem létszükség, ugyanis egyszer maradj el vele, és baromi magasak lesznek a törlesztőid.

2009. márc. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!