Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés

A férjemmel elváltunk. Van egy közös hitelünk.

Köztisztviselői hitel,mivel ő rendőr. Én szeretném megtartani a lakást,a volt férjem lemond az ő részéről. Igen ám,DE: az állam a hitel felére kezességet vállalt,3 millió ft-ra, és ha ő száll ki a hitelből vissza kell fizetni azt is. Megvizsgálja a bank,hogy én vehetnék e fel egy új hitelt,amibe a 3 millió beleférne. Ha kiderül.hogy NEM,akkor van szívás el kell adni. És még lehet hitelünk is marad mindkettőnknek. De mi gondoltunk arra,h maradjon az ő nevén a hitel,én szállok,engem kifizet és én vennék egy használt lakást. Ti mit tennétek?Vagy ha már lemondott akkor azt nem lehet "visszacsinálni"?


2011. ápr. 2. 12:57
 1/2 anonim válasza:

Ha a férjed kilép a hitelből biztosan vissza kell fizetni, mert akkor már nem minősül köztisztviselői hitelnek.

Szerintem mindenképpen az ő nevén kell, hogy maradjon a hitel és talán tényleg a "b" verzió a megfelelő, tehát téged kifizet és egy másik lakást venni.Én ezt tenném!

2011. ápr. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi,én is e felé hajlom!
2011. ápr. 2. 15:03

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!