Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Érdemes bankkártyát csináltatn...

Érdemes bankkártyát csináltatni, ennyi pénzért? Melyik banknál?

Figyelt kérdés
Anyósom szociális segélyt kap,most kitalálta hogy bankkártyát csináltat. Hiába mondjuk neki hogy tetesse a pároméra,neki az nem jó. Mintha mi lenyúlnánk a pénzét. A történethez hozzátartozik hogy nálunk lakik,és ő a falujából kapja a pénzt 220kmről. Eddig egy ottani rokona küldte fel csekken.
2011. márc. 30. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem, kezelési költség és egyéb címen sokkal kevesebbet fog készhez kapni. Ha munkavállaló lenne azt mondanám csináltasson, de ennyi pénz esetében szerintem csak megnehezíti a dolgokat. Persze ez csak az én véleményem.
2011. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Miért ne tetethetné fel? nem értem...:-S

A kezelési költség vagy zéró, vagy nagyon csekély összeg. Ha szeretne miért ne csináltathatna? Miért kéne a férjed számlájára menjen a pénze? Nem hülyegyerek...:-S


Nekem van vagy 4 bankkártyám, nem mintha annyi pénzem lenne, ezeket általában kaptam valamivel...de néha jó ha van, mert ha kell küldeni, vagy kell kapjak pénzt valahonnan kapóra jön...

Nem értem a probléma lényegét...



Ha viszont Ti kell utána járjatok, nem tudja majd kezelni a gépet, akkor egyértelmű a válasz, menjen a férjed számlájára...ha tudja kezelni, ennek nem látom értelmét...

2011. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokkal egyszerűbb lenne a bankkártya, és megérheted, hogy ha már nálatok lakik, legalább valamilyen téren függetlennek akarja érezni magát... Nem olyan horribilis az éves kártyadíj, hogy ne érje meg, bár, hogy élni fog-e az ingyenes kártyás vásárlás lehetőségével, nem tudom, mert az idősebbek általában a kp-t részesítik előnyben. Ebből a szempontból már nem érné meg annyira, mert a felvétel is plusz költség, de ha megfelelő bankot választotok, akkor még az is olcsóbb, mintha havonta csekken küldözgetnék neki.
2011. márc. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az biztos hogy nekünk kellene intézni mindent. Ő egyedül a buszra nem ül fel hogy 2megállóval odébb leszálljon. A bankkártyát sem tudná kezelni,így mindég járni kéne vele. A mobilját nem tudta megtanulni használni évek alatt. Mindég úgy telefonál hogy beírja a telefonszámot,újra és újra. 1,5éve lakik nálunk de a mosógépet nem tudja elindítani. Ezeket nem bántásképpen írom,csak a kártyával is nekünk lenne gondunk. De ő köti az ebet a karóhoz és nem lehet meggyőzni.
2011. márc. 30. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!