Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

5 éve vettem CHF hitellel lakást(5,6M-ért)most a törlesztőmnél az 5 év után emelkedetta törlesztő mert nem csak a kamatot fizetem már.

De nem tudom fizetni,el kell adnom a lakást,de ha ki akarom váltani a hitelt,az árfolyam miatt 7,6M-t kéne visszafizetnem,a lakást meg max. 5.5M-ért tudnám eladni.

(késöbb majd nagyobb lakást is szeretnénk,mert amhol most lakunk-egy másik lakás-ez kicsi)


2011. márc. 25. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Hitellel terhelt lakást kifejezetten nehéz eladni.

Költözzetek szülőkhöz, a lakást pedig adjátok ki bérbe. Így a bérlő fizeti helyettetek a hitelt. Én is ilyen helyzetben vagyok, csak én vagyok a bérlő, aki segít egy másik ember hitelébe :)

2011. márc. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Az első nem rossz ötlet, de magyarázza meg valaki jól értem-e.

1.NEM tudjátok fizetni a lakástörlesztőt, mert nagyobb a hitel, mint amit a lakás ér.

2.Lehet, hogy erről a lakásról is le kell mondanotok, hogy meg tudjatok élni.

3. ÉS ezek után NAGYOBB lakásba akartok költözni??


Megoldások:A: albérlő

B:vhogy kilépni a hitelből visszaadni a lakást és albérletbe menni

2011. márc. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bizony, haza kell költözni, és kiadni a lakást, vagy maradtok és kiadjátok az egyik szobát (már, ha több szobás)
2011. márc. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem gyerekek vagyunk,felnöttek,szülőkhöz nem tudunk menni.egy kicsi lakásom van amit el kéne adni meg egy hitelmentes ami nekünk kicsi,tehát 2 lakást nem tudunk fenntartani.de a jelenlegi is kicsi amiben élünk.kiadni nem éri meg,mert amennyiért az egyszobást kiadom,plusz 40ezret kéne még pótolni hozzá h a törlesztöt kifizethessem.
2011. márc. 26. 13:27
 5/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Csak, hogy ténylegesen ki is tudjunk ötölni valami segítséget, kellene annyi információ, hogy mekkora az a 2 lakás és mennyien vagytok, hogy nem fértek el?
2011. márc. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolso:irj privit!
2011. márc. 27. 20:23
 7/8 ekeke ***** válasza:
Nem vettél semmit, csak kölcsönadták neked, te meg azt se tudod kifizetni. Én röhögnék a helyedben magamon.
2011. ápr. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolso:örülök h neked ennyire jol megy h egy devizahitelt könnyedén fizetsz.
2011. ápr. 5. 10:29

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!