Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha 1.5M hitelt szeretnék...

Ha 1.5M hitelt szeretnék felvenni, mennyit kell végül visszafizetni kb? Mennyi lesz a havi törlesztő?

Figyelt kérdés

nem értem ezt a THM-es történetet. mennyi szokott lenni? látok 5,X százalékot és 30,X%-ot is...hogy van ez?

valaki elmondaná a konkrét példámmal (1,5M), hogy mennyit kell majd KÖRÜLBELÜL fizetni? meg hogy mennyi lenne a havi törlesztő, ez is érdekelne.

meg ha valaki elmagyarázná, hogy számoljam ki:$


jah és még annyi, nem tudom, lényeg-e, hogy nem kellene fedezet, csak, hogy mennyit keres egy hónapba. úgy értem, hogy pl. ne a házra kelljen hitelt felvennünk.

Köszi!


2011. márc. 22. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
2011. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha nincs fedezet, magasabb a kamat. Minél kevésbé tudod bebizonyítani azt, hogy nem fogod tudni fizetni a hitelt, annál kevesebb az esély a pozitív elbírálásra és annál magasabb a kamat. Számít, hogy Forint vagy devizaalapon szeretnéd-e a hitelt. A Forinthitel stabilabb, de magasabb a kamat. A devizahitelr meg rámehet az életed, de sokkal jobban is járhatsz vele.

A THM szerintem egy misztikus szám...

Ingatlanfedezettel 1,5MFt-re kb 2,5-et kell visszafizetned devizahitel esetén 5 év körüli futamidővel. Ugyanez sima kölcsönnél 3,5-4MFt is lesz. Ha meg borul a deviza, akkor 5 fölé is mehet.

2011. márc. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

[link]

Itt egy számoló program, ez körülbelülire megmondja, aztán meg kell keresni a legjobbat a piacon vagy felhívni egy pénzügyi közvetítő.

2011. márc. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
UI: a DEVIZA már csak Eurót jelenthet, Svájci Frankban nem hitelezhetnek a pénzintézetek.
2011. márc. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]

itt a 1,5 M 5 évre azt jelenti, h 60*36.000-et kell visszafizetni. az olyan 2,1M körül lesz


[link]

itt még kevesebb...nekem az a 4-5 millió nagyon horribilis....mindenképp forintban vennénk fel


[link]

2011. márc. 22. 23:48
 6/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Én még azt nézném végig, hogy a 2-es számú kalkulátorban, egy személyi kölcsön 46e Ft 5 évre, míg egy lakásfedezetes szabad felhasználás 5 évre 32eFt!!!!!

E mellé simán be lehet rakni egy élet és balesetbiztosítást, egy munkanélküliség esetére egy biztosítást és még így is jóval kevesebb lesz mint 46e FT és ezek után BMI történik nem lesz gond a hitellel, mert ha történik valami, akkor kifizetik.

2011. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
nem mellesleg 1,9-t visszafizetni 1,5-re, háát
2011. márc. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1,5re 1,9 szerintem nem olyan vészes. szerintem a lakásfedezetes lesz, forint alapú, és az a bank, ahol a legalacsonyabb a törlesztő(olyan 30 körülre számolok)


köszi!

2011. márc. 23. 11:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!