Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok hitelt kiváltani,...

Hogyan tudok hitelt kiváltani, ha nincs ingatlanfedezetem?

Figyelt kérdés
2011. márc. 19. 23:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen hitelről lenne szó? Amúgy az idén már nem sok esélye van a hitelkiváltásnak, pont tegnap jártam egy közvetítő cégnél pont emiatt és nem kecsegtettek semmi jóval sajnos - pedig nekem még egész jó az adósminősítésem és akár két ingatlan is lehet fedezet.


A fő probléma, hogy a bankok nem jegyeztethetnek be jelzálogot csak magyar forintban (köszönjük Viktor) - így esélyünk sincs a drága devizahiteleket esetleg olcsóbbra váltani. Pl. az enyém amikor felvettem 2,99 százalékon volt most januártól 7 százalék a kamat, kb. 13 százalék a kezelési költség és 6 százalék a kockázati díj stb. Ja és persze a deviza kockázat, amit nekem kell állni.

2011. márc. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
ez van
2011. márc. 20. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Érdekes a logikád, első.

Szóval ugye nem tudod fizetni a spekuláns devizahiteledet, amibe hülye fejjel erőn felül belementél. Ezért most szeretnél újabb spekuláns devizahitelt felvenni, hogy abból törlesszed a másikat, amiben ugye benne van, hogy még feljebb megy a frankárfolyam, és még mélyebbre mászol a kakiba.

És ezért persze Orbán a hibás, mert nem engedi, hogy továbbra is belemásszanak az emberek ebbe a devizaalapú piramisjátékba.

Bezzeg ha engedné, és ezt is bebuknád, akkor fogadjunk, azért vernéd az asztalt, hogy mért nem fizeti ki Orbán az adófizetők pénzéből a sokszorosára nőtt adósságodat.

2011. márc. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
hitelkivaltas.net
2011. márc. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, tudom fizetni a hitelemet, és nem vagyok spekuláns hiszen euróban keresek, csak jelenleg vannak jobb konstrukciók a piacon, de lehetetlen ezt kihasználnom, mivel nem jegyezhető be az ingatlanra deviza jelzálogjog. És nem is főleg magam miatt szólaltam fel, de azért érdekes, hogy a devizahitelemre ugyanannyi törlesztőt fizetek, mint egy forint hitelre kellenne.


Számtanilag úgy néz ki, hogy találtam 60.000 forintos törlesztőst is, de én jelenleg 75.000 fizetek havonta, és nekem még nincs is sok tartozásom.


Nem panaszkodni szeretnék, de sajnos sok ember van Magyarországon, aki esetleg átválthatná hitelét egy kedvezőbbre, hogy megspóroljon havi 15000 forintot, de az állami szabolyázos miatt ez lehetetlen.

2011. márc. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És azt mi/ki biztosítja, hogy az a 60k-s törlesztő nem lesz két hónap múlva 80k? Vagy hogy 10 helyett 16 évig fogod még nyögni a 60k-t?
2011. márc. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!