Paypal pénzleemelés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vasárnap leemeltek a bankártyámról 40 ezer forintot, Paypalon keresztül, egy kattintgatós reklámnézegetős cég ráadásul...

Először a bankba mentem be, természetesen semmit nem tudtak segíteni.

Aztán Paypalon jeleztem, hogy ez hamis vásárlás volt, nem rendeltem semmit, elvileg nyomoznak az ügyben.

Meddig szokott tartani ez a nyomozás?

Mit kéne még tennem?

Van értelme rendőrségre menni?

Elvileg ha a Paypalnál is hamisnak ítélik a vásárlást visszakapom a pénzt, de kissé meg vagyok lőve 5 ezer forinttal ápr. 10-ig...


2011. márc. 16. 10:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Paypallal vissza tudod "hivni" a leemelt penzt. Epp ez benne a lenyeg!
2011. márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

0 az egyenlegem, tehát a pénz átkerült a bankkártyámról, átváltották dollárra, és már el is küldték az eladónak...

Ezt nem értem, hogy hogy a fenébe, úgyhogy egyáltalán nem is tudtam róla.

Értesítő email jött róla, de csak ma tudtam megnézni, most költöztem, nem volt netem...

2011. márc. 16. 10:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Rendőrségre asszem elmennék, viszont szerintem egy megbízható vírusirtó észre vette volna, hogy gáz van. Az ilyen kattintgatós reklámnézegetés eleve gyanús... Malwarebyte's-ot töltsd le és futtasd, sztem adware van a gépeden. Ha nem találja, újra is raknám, egy jó tűzfallal és vírusirtóval.
2011. márc. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ebben a fórumban kérj tanácsot:


[link]


Megér egy próbát...

2011. márc. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A bankodnak is foglalkoznia kell vele, olyan nincs, hogy nem tudnak segíteni. Azt a vásárlást írásban meg kell reklamálni, hogy jogosulatlan terhelés volt.
2011. márc. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A paypal számládon keresztül csak akkor tudnak a bankszámládról vonni, ha ezt előzetesen engedélyezted a cégnek. Valószínűleg csináltál ilyet, csak azt se tudtad, mire kattintasz, meg mit fogadsz el...

Ez mondjuk nem sok jóval kecsegtet a számodra, mert ha egyszer jóváhagytad nekik a számlázást, a paypal is teljesen legálisnak fogja venni a dolgot, hiszen te egyeztél bele. Olyan ez, mintha a bankodnak adnál egy megbízást, hogy a vízművek a beleegyezésed nélkül levonhatja a vízdíjat a számládról minden hónapban.


Mindenesetre nézd meg a paypalon belül, hogy van-e ilyen megállapodásod. Account fülön a profile almenüre klikk, ott meg a financial information oszlop alatt My preapproved payments.

Mégegyszer mondom, ha itt látszik valamilyen tétel, ezt te magad hagytad jóvá a saját paypal passwordod beírásával valamikor, és ezzel beleegyeztél, hogy vonjanak tőled akár a bankszámlád terhére is.


Na, ha itt kiválasztod az adott tételt, feljön egy ablak, ahol fel lehet mondani ezt a megállapodást a cancel gombbal. Ezt célszerű meg is tenned azonnal. De egyéb opciók is vannak ott, előtte azért nézd meg őket, hogy máskor tudd, mire számíts. Nekem is van ilyen fizetési megállapodásom egy céggel (nem az akaratom ellenére, én tudtam hogy mit csinálok), de itt én is mindig átállítom a billing limit-nél az alapértéket 10 dollárra. Aztán akkor maximum 10 dollárt enged vonni a paypal a jóváhagyásod nélkül. A megállapodás megmarad így is, viszont nem érhetnek meglepetések.

2011. márc. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!