Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tegyek, ha a bankom egy...

Mit tegyek, ha a bankom egy pletykafészek?

Figyelt kérdés

Kisvárosban lakok és elég dühítőnek tartom, hogy a bank, ahol bankolok egy pletykafészek. XY párt elnökségi tagjai majdnem mind kizárólag e bankban dolgozókból verbuválódtak, mit nekik banktitok, nekik semmi se szent, több, a város közéletében fontos személyről, köztük nagyvállalkozókról és a polgármesterről kiderült, hogy mennyit keresnek havonta és azóta a fél város ezen csámcsog. De nem csak róluk, hanem a szomszéd Mari néniről, aki megalázónak tartja hogy többek tudomására jutott: hamarosan felmondják a hitelszerződését, talán még rólam is, mert egy kisvállalkozás vezetője vagyok...


Ha más városba utazok bankügyeket intézni az sem megoldás, mert a nyilvántartásukban akkor is szerepel a nevem és a számlatörténetem...


2011. márc. 14. 17:48
 1/6 anonim ***** válasza:
78%

Ez van ,ehhez kell jó pofát vágni.

Sajna van az életben még jó pár dolog ami nem igazán tetszik az embernek,de hát ezzekkel együtt kell élnünk.

2011. márc. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy ez van, ezt kell szeretni… Ezeknek az adatoknak négy fal között kellene maradni… Ez konkrétan bűncselekmény, tehát én lépnék az ügyben.


A banktitok fogalma

Banktitok minden olyan, az egyes ügyfelekről a pénzügyi intézmény rendelkezésére álló tény, információ, megoldás vagy adat, amely az ügyfél személyére, adataira, vagyoni helyzetére, üzleti tevékenységére, gazdálkodására, tulajdonosi, üzleti kapcsolataira, valamint a pénzügyi intézmény által vezetett számlájának egyenlegére, forgalmára, továbbá a pénzügyi intézménnyel kötött szerződéseire vonatkozik.


banktitok megsértése bűncselekmény

A Büntető Törvénykönyv 300/A §-ának (1) bekezdése értelmében: "Az a banktitok megtartására köteles személy, aki banktitoknak minősülő adatot illetéktelen személy részére hozzáférhetővé tesz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő.

A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt

- jogtalan előnyszerzés végett;

- a pénzintézetnek vagy másnak hátrányt okozva követik el.

2011. márc. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

18:42-nek.

Nem vitatkoznék én ezen sem,de azért megbocsáss,igen nagyfokú naivitásra vall az,ha egy vidéki bank alkalmazottait azt hiszed,hogy meg/át tudod nevelni.

2011. márc. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy bűncselekmény. De amíg egy bankban dolgozó csapat együtt benne van a dologban, nincs belső ellenállás, szembenállás, sérelem, addig úgy látom nem fog történni semmi. Felelősöket is nehéz keresni, ha mindenki benne van a dologban. Vagy nem is kell, hogy mindenki benne legyen, elég ha az egyik ügyfélszolgálatis hölgy a férjének otthon elmesél pár érdekes sztorit, majd ő a barátoknak, beindul a pletykagyár és a végén már senki sem tudja megmondani, hogy honnan is indult.


A helyzetet súlyosbítja a dolog politikai színezete. Az egész onnan indult, hogy kiderült mennyit keres a polgármester, akivel szemben állnak a bankban dolgozók, akik aktívan politizálnak. És itt most lényegtelen, hogy melyik pártokról van szó, viszont az nem lényegtelen, hogy jómagam is belekeveredhetek, pedig mindig kényesen ügyeltem rá, hogy távol tartsam magam a politikától. És persze Mari néni se politizál...

2011. márc. 14. 18:57
 5/6 A kérdező kommentje:
...csak szeretné, hogy megérkezzen a kocsi fája, ha netán pár hétig még fűtenie kell, mert kisunokái vannak. A fát egy ismerőse szállítja, akinek a fülébe jutott a dolog: Mari néni elmaradozott a lakáshitel törlesztéssel, nem biztos, hogy ki tudja fizetni...
2011. márc. 14. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem arra gondoltam, hogy pereld be őket... De azért írnék 1-2 panaszlevelet, az fix... De nem a vidéki kirendeltségbe, hanem a központba... Meg biztos megeresztenék 1-2 telefont...

De egyébként ez a legnagyobb baj, hogy ma minden így működik Magyarországon... Gyakorlatilag szabadon követnek el bűncselekményt, és még csak tenni sem lehet ellene érdemben...

2011. márc. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!