Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha csak a közjegyzői okiratot...

Ha csak a közjegyzői okiratot találom, és azon van egy "adós/zálogkötelezett" és két "zálogkötelezett" (abból az egyik én vagyok) akkor ugye nem vagyok sem kezes, sem adóstárs "csak" zkötelezett?

Figyelt kérdés
Ez azért fontos, hogy "csak" az 1/4 részem erejéig felelek a tartozásért v egyéb vagyonommal is (tőlem nem kértek semmilyen jövedelem igazolást) Vagy a kölcsönszerződésen kéne megnézni? Ott szerepelhetek akár úgy is?
2011. márc. 14. 02:32
 1/5 anonim ***** válasza:
A Közjegyzői okirat egyben a hitelszerződés is. A zálogkötelezett felel a tulajdonrésze arányában a hitelért.
2011. márc. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Uh! Köszönöm szépen! Akkor megnyugodtam. És az lehet hogy jelzálog szerződés esetén nem kértek sem kezest, sem adóstársat? Csak a két örököst zkötelezettnek, meg van ugye az adós, aki szintén az
2011. márc. 14. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne nagyon nyugodj meg! A bank ahol én dolgozom, kezesként is bevonja a zálogkötelezettet. Ne a kölcsönszerződést nézd meg (ha nem vagy adós, azt nem írod alá), hanem a jelzálogszerződést.

Ha nem találod, menj be a bankodba, érdeklődj!

2011. márc. 26. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nálunk csak ez a közjegyzői okirat van. jelzálogszerződés külön nincs. ebbe van benne a futamidő, a törlesztés módja stb... ezt nem kezesként írtam alá ill. tőlem nem kértek semmilyen jövedelemigazolást stb (ami úgy tudom kell a kezesnek is) de azért bemegyek a bankba. köszönöm
2011. márc. 27. 11:56
 5/5 vampilla válasza:

DEVIZAADÓSOK!

A Devizaadósok Szövetsége és tagjai keresik azokat az Internet kapcsolattal rendelkező sorstársaikat, akik per útján kívánják rendezni elszámolási vitájukat a bankjukkal, illetve megvédeni jogaikat, vagyonukat.

További információ: www.devizaados.eu

2012. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!