Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyi esély van arra, hogy...

Mennyi esély van arra, hogy elveszíthetjük a házunkat?

Figyelt kérdés

OTP banknál van lakáshitelünk. Eddig havonta a törlesztőrészlet 70.000 ft volt. Felemelték 92.000 ft-ra. Férjem nem dolgokzik, én havonta 94.000 ft-ot kapok kézhez.Van egy lányunk is.

Ebből ha ki is tudnám fizetni a lakástörlesztést a rezsire nem futná. Mennyi esély van arra, hogy elveszik a házunkat?


2009. febr. 20. 14:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

hát sajnos a bankok nem hajlanak a megegyezésre, ezért nagyon valószínű.

őket nem érdeklik a mi gondjaink, csak a pénzük.


sajnálom, hogy így jártok, nálunk is végrehajtás van, hál istennek csak ingóságra, mert nem vészes az összeg, ami miatt majd jönnek.

próbálj velük alkudni

2009. febr. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Egyből jelezd a banknak, ne a be nem fizetett csekkek miatt kezdődjön a hajcihő. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy nem egyedül lesztek így (bár rossz megfogalmazás a szerencse), és azért azt OTP Nyrt. nem akar magának sok 100 ingatlant. Szerintem meg lehet egyezni - halasztást, hosszabbítást, vagy valamit kérni.
2009. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

èn amilyen gyorsan csak lehet eladnám, és ha marad annyi akkor egy sokkal kisebbre cserélném, ha nincs esély akkor albérletbe költözni, és minél többet spórolni.

én ekkora hitelt soha nem vállalnék be. a fizetésem 1/3 lenne a max törlesztö. ha viszont ilyenre nem lenne lehetöségem akkor albérlet.

2009. febr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Azért lehet feltételezni, hogy nem a 94 ezer forintos fizetésre lett felvéve a 70 ezres hitel. Gondolom az apa munkanélkülisége azóta alakult így. 70 ezret 94-ből sem lehet fizetni rezsivel együtt.


Esetleg valóban "jó" megoldás lehet, ha próbálsz vevőt keresni a házra. Te még mindig jobb áron tudod eladni, mint az OTP fogja, és akkor legalább albérleteb tudtok menni.


14:42-es voltam

2009. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Ha nem tudtok anyagi helyzeteteken javítani szinte biztos, hogy még ami pénzetek volt a házban azt is elviszi az OTP, nem csak a hitel összegét. Ezt ne várjátok meg! Keressen a férjed munkát, vagy te mellékállást, én is munka mellett dolgozom, ezt bárki meg tudja csinálni bárhol. Ne várjatok, mert felelősök vagytok a lányatokért, biztos van innen kiút, nektek is fog sikerülni. Sok sikert nektek!
2009. febr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Hortobagyi ***** válasza:
80%

1. verzió. Ha nem csinálsz semmit, csak vársz, akkor mindent elvesztettél.

2 verzió. Vond össze. mennyi az adóságod és mennyiért tudnád eladni a házad. A maradékból tudsz e vidéken venni egy olcsó házat. Tudsz új környezetben laki? Lesz e munkahelyed?

3. verzió. Nem veszel házat a maradékból, hanem bankba teszed. Mostanság az albérlet sokkal olcsóbb, mint egy saját lakás, vagy ház finanszírozása.

4. verzió. Cseréld el a házad. Lehet, hogy valaki szívesen elcserélné a kisházát a te nagyobb házadra vállalva a hiteled átvállalását.

5. verzió. Kérheted a törlesztési idő meg hosszabbítását. Tudnod kell azonban, hogy csak ideiglenesen megoldás a problémádra. Előjelzések szerint 400 forint is lehet az euró. Az eladósodásod még nagyobb lesz.

6. verzió. Keress fel több bankot. Mond el a problémádat. Biztos, hogy lesz olyan ajánlat, ami sokkal kedvezőbb, mint a jelenlegi banki szolgáltatásod. Vannak adósbarát bankok is.

7. verzió. A hiteled átírása akár forintra vagy más valutára, teljesen felesleges. Vigyáznak arra, nehogy jobban járj. Komoly bankos ajánlatról még nem hallottam. Mint lehetőség ténye fenn áll, de minek.

8. verzió. Vigyázz a családodra. Ilyen kétséges helyzetben könnyen felborul a családi béke. Elszabadulhatnak az indulatok. Üljetek le sokszor. Beszélgessetek. És ne hibáztassátok egymást. Most a családi béke a leg fontosabb. Történjen bármi. Börtön az eladósodásért nem jár.

9. verzió. Sajnos az legújabb korunkban, ilyen szégyenletes dolog még nem fordult elő, hogy a világon, sejthetően családok milliói akaratuktól függetlenül tönkremenjen. Ezért soha, semmilyen körülmények között, hogy magadba kárt tegyél, soha ne foglalkozzál. A te életed, fontosságod a családban, mindennél drágább.

10. verzió. Ha nincs lehetőséged ügyedben eljárni, nincs segítséged. Várjál. Ne fizess semmit. Éhen nem hallhattok, a fizetésedet élelemre a közüzemi számlák kifizetésére fordítsd. Várd meg mit lép a bank. Csináljon, amit akar. Legrosszabb esetben egy albérlet sokkal de sokkal olcsóbb.

11. verzió. Nem hinném, hogy a bankok étvágyát kielégítené, ha elvennék azt a rengeteg lakást, ahol bedugult a hitelezés. Szerintem nem tudnak mit kezdeni vele. Kell, hogy valami ötletük legyen.

2009. febr. 21. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%

Azt tanácsolom, ne reménykedj abban, hogy a bank nem fogja elvenni a házat, amiben éltek, ha nem fizeted a tartozásodat.


A helyzet az, hogy minden bank mögött ott van már egy olyan ingatlan forgalmazó, aki a bank által visszavont ingatlanokkal foglalkozik. Előre fel voltak készülve rá, hogy egy rakás ember nem tudja majd fizetni a részleteket, ezért létrehozták a megfelelő szervezeteket erre. Visszataszító? Az, de ezek a tények.

Senki ne számítson a bankok "megértésére", ez nem fog bekövetkezni. Minden bank profit érdekeltségű és nincs szociális érzékenysége. Ami le van írva a kölcsönszerződésben, aszerint fognak eljárni.

2009. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
45%

Ha jól értelmeztem deviza hiteled van, ezért javasolnám, hogy keresd meg az OTP-s ügyintéződet és kérd meg hogy dolgozzon ki egy számodra vállalható fizetési ütemezést (Forintban).


Ha nincs ilyen ügyintéződ, akkor írj privátba és megbeszéljük.

2009. febr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
72%
Semmiképpen ne váltsd át a hiteled! Nagyon rosszul jársz vele! Én a kisebbre cserélés mellett tenném le a voksom. Az albérlet sajnos nem mindenhol olcsó. Mi pl. tavaly télen még albérletben laktunk és állatira hideg volt a lakásban, meg mindenen spóroltunk, de a rezsi meg az albidíj volt vagy 130ezer havonta. Én esetleg megfontolnám a hazaköltözést valamelyik szülőhöz, ha van rá lehetőség, a lakást meg kiadnám albérletbe, hátha kitermeli legalább a törlesztő egy részét.
2009. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hortobagyi ***** válasza:

Eltelt időközben 2 év.

Úgy állunk hogy el fogom adni a lakásunkat.

Aztán kifizetem a devizahitelemet.

Aztán nem marad semmi.

Mégis boldog ember leszek.

Nem lesz tartozásom.

Sokkal kényelmesebben meg fogunk élni jövedelmünkből, mint lakástulajdonosként élünk.

Egy albérlet 30-40 ezer/hó

Most februártól kb 9

2011. dec. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!