Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan zajlik autóhitelnél a...

Hogyan zajlik autóhitelnél a hitellezárás az utolsó részlet kifizetése után?

Figyelt kérdés
Jövő hónapban jár le a hitelem a Banif Plusnál, és nem kaptam semmilyen tájékoztatás (nem lepődtem meg...). Esetleg akinek van ilyen tapasztalata/lehet pont ennél a banknál, kifejtené?
2011. márc. 7. 09:13
 1/7 anonim válasza:
ne is lepödj meg.nekem is volt auto hitelem ott.csak akkor még Bank plussz volt a neve!!a csekkekért is könyörögnöm kellett!!
2011. márc. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
akkor sorstárs vagy..neked hogy volt a lezárás, leírnád légyszives? fizettettek rá még százezreket? mert ha igen felőlem vihetik a kocsit is..
2011. márc. 7. 09:46
 3/7 anonim válasza:
nekem nem volt lezárás.visszaadtam a kocsit 1év után.felemelték a törlesztöt 40ezeröl-60ezerre!!
2011. márc. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hitellezárás???

Az nem olyan, hogy kifizeted az utolsó törlesztőt, és viszlát, többet nem kell fizteni?

2011. márc. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
remélem, hogy olyan, de jártak már úgy ismerőseim, hogy még 700ezret rá kellett fizetniük, bár nem tudom melyik bank volt.
2011. márc. 7. 11:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Ugyan nem ennél a banknál, de már volt hitellezárásunk.

Úgyis, hogy eladtuk a kocsit hamarabb, és úgy is, hogy lejárt a futamidő.

Tájékoztatást nem küldenek (minek?, ha szeretnél valamit, majd telefonálgatsz nekik, mert a levelekre sem nagyon válaszolnak)

Ha a futamidő lejárta előtt akarod kifizetni a kocsit, akkor van ún. előtörlesztési díj, ami a fennálló hitelösszeg bizonyos százaléka (bankja válogatja, hogy mennyi) Ezt azért lérik, mert elesnek a hátralevő futamidő alatti kamatoktól.

Ha az utolsó törlesztőrészleted befizetted, lezárják a hiteled, elküldik a kocsi törzskönyvét (ezzel kell elmenned az okmányirodába) Nekünk 300 forint hitel lezárási díjat kellett fizetni (a törzskönyv postázása miatt)

Azt nem hiszem, hogy bárkinek 700ezret, vagy akár több tízezret rá kellene fizetnie, ha minden törlesztőrészlete rendben be lett fizetve. Esetleg, ha olyan szerződése volt, hogy valautában vett fel kölcsönt, és a valutaárfolyam különbözetet a szerződés végén kell keifizetnie, akkor van a lezáráskor nagyobb összegű befizetni valója. De az se hiszem, hogy elérné a 700ezret.

2011. márc. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. márc. 7. 16:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!