Valaki segitsen ha tud, Hiteltörlesztö havi csökkentését hogy lehetne megoldani?

Figyelt kérdés
A párommal lassan egy éve felvettünk egy lakás hitelt. A törlesztö részletünk igen csak megnött az elmult 3honapban. Most ott tartunk hogy 70 ezer forint a havi törlesztö. Voltunk a bankban hogy esetleg van e valamilyen segitség hogy ez lejjebb menjen. Jelenleg egy fizetésböl élünk ami nem sok. A bank két lehetöséget ajánlott nekünk az egyik a futamidöhosszabitás 5évvel és igy nem 70et hanem csak 65öt fizetnénk. A másik egy év türelmi idö azaz egy évig csak a kamatot fizetjük tökét nem. Egyik se megoldás nekünk. Milyen lehetöség van még? Ha egyáltalán van. Kérlek titeket mondjatok valami jót! üdv Anita
2009. febr. 12. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A hírekben azt hallottam, hogy csak azok várhatnak az államtól segítséget, akik elveszítették az állásukat, azért remélem veletek nem ez történt. Egyébként magatokra vagytok hagyva, mint mindenki más, így mi is. Szerintem két megoldás van, vagy eladjátok a lakást, és visszafizetitek a jóval több hitelt. (Mi 3 éve törlesztünk, és még többel tartozunk, mint amit felvettünk.)Ez szerintem a legrosszabb. Vagy kerestek másodállást, mi ezt vállasztottuk.
2009. febr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A futamidő meghosszabbításával 5E előnyre tesztek szert- ez aránytalan, és nem lenne okos döntés. Válasszátok az egy évig csak kamatot fizettek-megoldását, egyéb esetben lásd előttem szólót.

Pont abban is látszik a mostani rémséges gazdasági helyzet (és ez még csak az eleje!)- hogy magukra hagyták a hitelezetteket...

Együttérzésem.:(

Még egy ötlet: érdeklődjetek MÁS bankoknál is, hátha át tudjátok vinni oda a hitelt, ami hátha(...) nekik megéri annyira, hogy jóval kedvezőbb feltételekkel adják. Sok reményt nem fűzök a dologhoz, mert ha a törlesztőtök kevesebb, akkor a futamidő, vagy a kamatok lesznek hatalmasak- minden pénzintézet kompenzál valahogy...

2009. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha deviza alapú a hiteled, eszedbe se jusson végtörleszteni, másik banktól hitelt felvenni. Azért ne, mert akkor most a nagyon magas devizaárfolyamon számolják a teljes hitelt, míg ha tovább fizetitek valószínű, hogy hosszútávon erősödni fog a forint.

Nézd meg a bankegyenlegedet, rajta kell lennie, hogy a havi törlesztés miből áll össze: X Ft tőketörlesztés, Y Ft kamattörlesztés, Z Ft kezelési költség. Sajnos mi is úgy jártunk, hogy amikor felvettük akkor közel egyforma volt a tőketörlesztés és a kamattörlesztés, most kb. duplája a kamattörlesztés.

A havi 5eFt csökkentés enyhén szólva is röhejes. Rákérdeztetek, hogy miért csak öt évvel lehet meghosszabbítani? Én úgy tudom, hogy addig lehet hosszabbítani, hogy a futamidő végén még ne legyetek nyugdíjaskorúak (jelenleg ez 62 év). Érdemes ennek utánanézned.

Valószínű, hogy sokkal jobban jártok, ha egy évig tartó türelmi időt választjátok.

Jó dolog az állami segítség, csak mint mindennek, ennek is feltételei vannak: csak az kaphatja, aki önhibáján kívül (ha közös megegyezéssel váltak el az útjaik, az már kizáró ok) 2008. szeptembere óta veszítette el a munkáját, nem több a hitele, mint 20 millió Ft.

Ha új építésű lakást vettetek, akkor bizonyos feltételek mellett ha születik gyereketek, akkor fel lehet utólag is venni a szocpolt, amivel a meglévő lakáshitel szerződésetek tőkéjét lehet törleszteni, ha ez fennáll, érdemes utánanézned a pontos feltételeknek.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Minden jót!

2009. febr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! nagyon szépen köszönöm a válaszokat.Az a baj hogy az egy év türelmi idöt sem merjük beválalni mert ugye bár akkor csak kamatot fizetnénk de a ha letelt az egy év akkor a töke lemaradását be kell hozni igy nem 70et hanem akár még 100at is fizetnénk.a párom dolgozik én nem,probálkozok keresni állást mert komolyan bármilyen megoldás érdekelne!én is dolgoztam csak decemberben elkültek magyarán...nehéz igy !irtunk a minap egy kérelmet hogy esetleg van e arra mód hogy futamidömeghosszabitás és türelmi idö nélkül van esély a törlesztés csökkentésére.megindokoltuk hogy miért is,az a baj hogy csak reménykedni tudunk hogy forint erösödik.nagyon várjuk a bank válaszát.én azt nem értem hogy a bank ilyenkor ezekben a helyezetekben mint egy válság miért nem tudnak segiteni a hitelezöknek??na de van még itt egy csavar is a dologban,ha a futamidöt hosszabitjuk vagy a türelmi idöt választjuk fizetni kellene azért is mert ugye bár közjegyzöi dij na meg banki költségek.ezek hibbantak mert ha erre lenne pénzem akkor természetes hogy törlesztésem is ugy fizetem ahogy ök kérik.Annyira megvan variálva.
2009. febr. 13. 07:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!