Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van esélyem második lakást...

Van esélyem második lakást vásárolni hitelre ha már van egy hitelre vett és törlesztés alatt álló lakásom?

Figyelt kérdés
Az első lakásomat még törlesztem, havi 50 ezer a törlesztőrészlet, további 12 évig. A másodikat 4 000 000 forint önerővel venném meg, mondjuk egy 12 milliósat. Lehetséges? Nyílván ha nekem kéne fizetnem mindkettőt, nem lennék képes de ha kiadom albérletbe az egyiket, minden további nélkül. A bank viszont lehet hogy csak azt mérlegeli: a fizetésem alapján nem tudnám a kettőt fizetni. Nem tudom.
2009. febr. 12. 02:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem elvileg lehetséges. önerőd van, és a fedezet a megvásárolandó lakás. gyakorlatban viszont lehet, hogy tényleg belekötnének abba, hogy jövedelmedből, hogy tudnád a kettőt fizetni. meg kell kérdezni. bár egy nettó 250 ezres jövedelemmel még ez sem lenne gond.
2009. febr. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne jövedelemalapú hitelt vállalj be! Hanem vállalj olyat, ahol nincs jövedelemvizsgálat.

Azonban csak akkor, ha albérlő hiányában - ha csak átmenetileg is - önerőből tudod fizetni mindkét hiteled. Ugyanis soha nem biztos, hogy mindig lesz tisztességesen fizető albérlőd!

2009. febr. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

igen, tulajdonképpen csak attól függ a dolog, hogy mennyi a havi kereseted. Ha ebből nem érzik úgy, hogy fogod tudni fizetni a kölcsönt, akkor nem fogják megadni. Értelemszerűen arra nem nagyon alapoznak, hogy majd abból lesz bevételed. Mert vagy lesz, vagy nemlesz.

(Ráadásul ritka az olyan főbérlő, aki rendesen le is papírozza a bérletet, meg adót és egyebeket fizet utána, azaz ez fekete jövedelem, azzal meg nem várhatod el, hogy számoljanak)

2009. febr. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Valájában az első már jó ideje ki van adva, én angliában élek de szeretnék venni még egy lakást - jobbat mint az első - "magamnak".
2009. febr. 12. 15:00
 5/6 anonim ***** válasza:
Kb a forgalmi érték 50%-áig nem vizsgálják a jövedelmet, tehát egy 10 milliós lakásr kapsz 5 mill ft hitelt különösebb jövedelem igazolása nélkül. Ha több hitelt szeretnél, akkor számít az igazolt jövedelem.
2009. febr. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

szia!


a párommal mi is hasonló helyzetben vagyunk: van már egy lakásunk, amin hitel van, és szeretnénk venni mégegyet, amit fele részben önerőből, fele részben pedig hitelből fizetnénk. mi is úgy gondoltuk, hogy a régit kiadnánk. voltunk is bankban, és utánnaérdeklődtünk.


a jövedelem alapú hitelnél így számolják ki, hogy hitelképes vagy e:


megnézik a rendszeres havi jövedelmedet (legalább az utolsó 3 havi bérednek az átlagával számolnak)


ebből levonják a mostani lakásod havi törlesztőrészletét, az új lakás havi törlesztőrészletét, és valamennyi megélhetési összeget (2 emberre kb 100.000 Ft-ot)


a régi lakásra az albérletből befolyó összeget akkor veszik figyelembe, ha legalább egy éve ki van adva, és ezt tudod is igazolni!

te azt írtad, hogy már évek óta ki van adva a lakásod, szóval ez nem lesz gond, tehát a jövedelmedhez ez is hozzáadódik.


mi egy banknál kérdeztük meg, lehet, hogy máshol máshogy van...

2009. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!