Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetnek velem ha nem...

Mit tehetnek velem ha nem fizetem ki a BAR listámat?

Figyelt kérdés
2008 Juniusban kerültem BAR-ra mit tehetnek velem ha nincs semmim sem és fizetni sem tudok mert munka helyem sincs???
2009. febr. 11. 11:38
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Semmit!Pech-Bank!Van egy 5 éves elévülési idö,az alatt ha nem tudják behajtani rajtad akkor behajthatatlan!De nyugi börtönbe nem zárnak ilyen nincs!
2009. febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem köztartozás, tehát komoly dolgokat nem tehetnek veled- bár kinek mi a komoly. A tartozásodat (ami miatt BAR-ra kerültél) az összes bank látja, további hiteleken nagyon nehezen kapsz, vagy -mostanában-sehogy.

A behajtási cécó úgy néz ki, hogy időnként kapsz levelet, hogy fizess. Ha ezt nem tudod megtenni, akkor a követelő cég bírósági végzés birtokában a neveden lévő ingó-és ingatlanokon keresztül végrehajthatja a tartozás összegét kamatostul. Ha semmid nincs-és még jó ideig nem is lesz- akkor a világon semmit nem tehetnek veled addig, amíg ez a helyzet nem változik.

Köztartozások (Adó, szabálysértési-és bűnügyi eljárások) esetén kell csak félni attól, hogy közmunka vagy elzárás lesz a vége.

2009. febr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátha valakinek hasznos az infó: az 5 éves elévülési időt MINDIG megszakítja, ha új felszólítást kapsz a követelő cégtől. Tehát sajna nem úgy megy a dolog, hogy nem fizetsz és akkor 5 év múlva nem követelik tovább...
2009. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
Addig követelik míg nem fizetsz. Az 5 év arra vonatkozik, ha rendezed a tartozást még 5 évig szerepelsz a listán passzív BAR-osként. De nem a BAR Listádat nem fizeted ki, hanem a tartozásodat. A BAR lissta a tarozásodat tartja nyilván. Hitelfelvétel nálad szóba nem jöhet semmire és akik veled egy háztartásban laknak azok sem tudnak hitelt felvenni. Ennyi lesz a hátrányod, de ez épp elég, valamint a folyamatos felszólítások.
2009. febr. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De nekem még semmi féle felszólítás nem jött csak a levél a banktól hogy BAR-ra raktak!
2009. febr. 11. 12:40
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

...érdekes. A bankok nem nagyon szokták külön értesíteni a nemfizetőket, hogy BAR-ra tették őket- és ennek már nem is BAR a hivatalos neve... KHR listának nevezik.

Másrészről a bankok a régi tartozásokat faktoring (tartozáskezelő) cégnek adják át, nagyjából akkor, amikor a "BAR" lista is életbe lép nemfizetés esetén. Ehhez 3 havi tartozást kell felhalmozni, ami egyenként meghaladja a minimálbér (nem tudom mekkora százalékának) összegét.

2009. febr. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

BAR-ra azaz a KHR-be kerülni úgy lehet ez a hivatalos verzió:

A mindenkori minibálbér összegét meghaladó, (jelenleg 71.500.- Ft) 90 napon túli tartozása van az illetőnek.

És igen követeléskezelő cégek vannak, akik fogják a tartozást követelni rajtad.

2009. febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha behajtásra adják egy végrehajtónak, akkor be is hajtják. Mi most ebben a cipőben vagyunk. A srác 2 éve 1,5 millióval tartozott nekünk, azóta 2,3 millióra emelkedett a kamatok miatt. A miskolci fizetéséből (nagyon max 110-130 ezer között lehet) havi 58 ezer forintot vonnak le. Már kocsija sincs, de lassan háza se lesz, sőt még az adóstársa fél házát is elveszik. Ismerősömék többször vettek már fel áruhitelt, de sosem fizették ki, és azóta semmi nem lett. Tehát nem tom...
2009. febr. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsónak:Akkor az áruhitelt nem tudják behajtani?Vagy nem is akarják?Én meg ugy tudtam behatják ahogy tudja bank csak ez egy hosszadalmas dolog!
2009. febr. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha van ingatlanod, ingóságod, munkahelyed, ill ezek közül bármelyik, behajtás lesz belőle.

Ha egyik sincs és nagyon sokáig nem is lesz, akkor hátha nagyi korunkra elévül a dolog. Írtam, ez 5 év, de ezeket az éveket megszakítja minden újabb felszólítás!


Behajtják. Egyszer biztosan-ha csak nem feketén melózva keresed meg a rávalót.

2009. febr. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!