Mit lehet tenni, ha napi szinten zaklat a Bank?

Figyelt kérdés
Az egyik bank munkatársai (Bp)napi szinten zaklatnak, egy nap legalább 6-szor hívnak, még este 10 órakor és hétvégén is. Tény hogy 1 havi számlával el vagyok maradva, de ezért már jogukban áll folyton hívogatni előbb a mobilon, majd a munkahelyemen??? Vannak még ilyenek, akiket ennyiszer hívogatnak. Nagyon jó fizetésük lehet, ha megéri nekik ezt csinálni. De levelet meg egyet sem kapok. Ez a furi.
2011. febr. 8. 12:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%
Én dolgoztam adósságkezelőként egy banknál. A fizetésem nevetségesen alacsony volt, fix összeg, nem jutalékos rendszer. Egyszerűen megvan a sablon, hogy mit kell mondjanak, akár valótlan dolgokat is. Én ezért hagytam ott őket még próbaidő alatt. Az, hogy mennyiszer hívnak, a tartozás összegétől és a rendszerben lévő beállításoktól függ, ugyanis a gép dobja fel mindig a következő ügyfelet, ha azt ígéred, hogy holnap befizeted és elfaxolod a bizonylatot, akkor beállítja holnapra, hogy megint feljöjjenek az adataid és megint hívni fog, hogy hol a bizonylat. Ez ilyen egyszerű. Ha befizeted, hidd el, nem fognak hívni. És még valami. Joguk van egy nap alatt többször hívni, a munkahelyeden hívni, a szomszédodnál üzenetet hagyni, sms-eket küldeni vagy éppen levélben keresni. Te jelenleg szerződést szegsz azzal, hogy nem fizetsz, ezért ők sok mindent tehetnek. Nem firtatom, hogy miért nem fizetsz időben, nekem is volt olyan ügyfelem, hogy 25 évesen meghalt egy műhiba következtében és az otthon maradt férjet a babával kellett volna zaklatnom. Egyszer hívtam, elmondta, hogy temetésre ment el a havi törlesztőrészlet, aztán nem is hívtam többet, inkább kiléptem a cégtől, mert a gyomrom nem bírta, hogy egy ilyen helyzetben pattogjak, hogy de akkor is fizetni kell, mikorra fizeti be, lássam a bizonylatot, na jó, adok még 2 napot stb.
2011. febr. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van, hogy fizetni kell. Természetesen nem azért nem fizetek mert nincs kedvem. De ha egyszer megadok egy időpontot mondjuk jelen helyzetben jövőhét kedd, akkor miért hív már holnap, hogy akkor mikor fizetem be? Érted, csak ezt nem tudom felfogni. De köszönöm a kommentet.Tény hogy én sem tudnék ilyen helyen dolgozni.
2011. febr. 8. 13:18
 3/19 anonim válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy melyik bank?
2011. febr. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok

a kérdésedre két válasz is lehet 8nem ismerem a bankot)

1. mert hülye az ügyintéző és rosszul állította be, hogy mikor jöjjön fel ismét az adatlapod, esetleg nem is figyelte, hogy Te keddet mondtál (jövő hetet, csak a keddig jutott, az meg ma van)

2. nem teheti meg a bank belső szabályzata miatt, hogy várjon jövő hét keddig és addig ne hívjon.


Egyébként nálunk is az volt, hogy nem lehetett 1 hetet várni, az ügyfél idegeire kell menni, hogy azt érezze, ha van valahonnan pénze, akkor azt inkább nekünk utalja, mielőtt elköltené másra vagy csekkeket fizetne be, mert akkor legalább mi nem fogjuk már hívogatni állandóan

2011. febr. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
A drága Budapest Bankról van szó. Nem olyan régen, a Haon-on volt egy cikk, miszerint felháborító amit a Budapest Bank művel. Nem én vagyok az egyetlen aki így érez velük kapcsolatban. Én tényleg türelmes embernek érzem magam, de amikor elmondom nekik, hogy ekkor és ekkor fogom tudni rendezni, és aznap megint hív, akkor már nem tudok normálisan beszélni velük. És ez napi szinten van így. Akkor abban a bizonyos cikkben egy jogász is hozzászólt, és nem tehetnék ezt meg. Azért más bankoknál is vannak ügyfelek akik tartoznak, mégsem panaszkodnak, hogy napi szinten zaklatják őket. Küldjenek levelet!!!
2011. febr. 8. 13:54
 6/19 anonim ***** válasza:
34%

Tegyél rendőrségi feljelentést zaklatás miatt.

Az, hogy tartozol, még nem jogosítja fel őket, hogy zaklassanak.

2011. febr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én is ugyan ebben a helyzetben vagyok sajnos...de nekem már eladták a felmondott hitelemet a banok ilyen behajtó cégnek,és az ne tudd meg mit rendez velem!!!!!Napi szinten kb 5-ször,6-szor hívnak,ebbe bele tartozik az este 9 óra is,és megaláztak egyszer telefonon egy kb. 18 éves kis rüfke,hogy én mit képzelek magamról,hogy 1 évig nem találtam munkát és,hogy csak ültem a babérjaimon és,hogy hogyan is képzelem ezt???Na aznap nekem kb. 200-as vérnyomásom volt,most ott tartok,hogy az összes hitelem fel van mondva és nem veszek fel semilyen ismeretlen számot,had hívogassanak!!!!Ma is hívtak 3-szor,próbálkoznak magántelefonról is,de leszarom,nem veszem fel...engem ne idegesítsenek fel!!!!Most fizetem az egyik hitelemet,majd ha befizettem,akkor jön a következő és így tovább---nem tudok mit tenni....:(
2011. febr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nah a Cetelem kb ugyanez.Egyszer baromira felrántott az ügyintéző mert olyan hangon és modorban beszélt amit már nem vett be a gyomrom és jól kiosztottam:) Egy hétig nyugi volt aztán egy másik ügyintéző valamivel normálisabb hangnemben újra kezdte a hívogatást.Én már azt csinálom,hogy ha akármelyik bank hív szépen végighallgatom,rábólintok,megígérek és ha tudok akkor fizetek ha nem akkor nem.Nem foglalkozom velük.Mindent rendezni akarok mindenképpen de sajnos egyszerre nem megy. Idegbajt meg nem fogok kapni.
2011. febr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok hozzászólást! Én is eljutottam mostmár arra a szintre, hogy majd felveszem mindegyiket, meghallgatom őket, és lesz....om. Amúgy meg valamennyit fizetek mindig, csak nem annyit amennyit kellene. Na mindegy. Csak hát azért mégiscsak felháborító, hogy mit meg nem engednek maguknak. És ugye az a legzavaróbb, hogy folyton munkaidőben hívnak, és nem azért ülök a munkahelyen, hogy egész nap az ő telefonhívásukat fogadjam.:)
2011. febr. 9. 07:51
 10/19 anonim ***** válasza:
Ez mind semmi.Engem úgy zaklattak,hogy nem is én voltam az adós,hanem a nővérem akivel nem tartom a kapcsolatot évek óta.És még az ügyintéző szemtelen is volt amikor szépen megkértem,hogy engem hagyjon békén semmi közöm a hitelhez.Na akkor durrant el az agyam,elküldtem a ku@va anyjába,de orditva.Azóta nem hivtak.
2011. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!