Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha nem vagyok 18 éves de...

Gabes kérdése:

Ha nem vagyok 18 éves de utalni szeretnék pénzt egy unicredites ismerősömnek kellene elutalni 20000ft-ot?

Figyelt kérdés

1. utalhat 18 éven aluli??

2. ha nincs bankszámlám csak besétálok a bankba akrkro is tudok utalni? vagy muszáj bankkártya?

3. mennyibe kerül 20000ft átutalása??


2011. jan. 16. 23:39
 1/3 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb és a legolcsóbb, besétálsz az unicreditbe, megmondod az illető nevét és számlaszámát, befizeted a 20.000 ft-ot, nincs plusz költsége.

Ha bankszámláról utalnád át, lenne.

2011. jan. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez már a sokadik olyan kérdés, ami alapján nekem úgy tűnik, hogy az emberek egy részének fogalma sincs arról, hogy mi az az átutalás, illetve mi az a készpénzbefizetés...
2011. jan. 17. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ahhoz, hogy utalni tudj bárkinek akár online, akár személyesen, ahhoz folyószámlára lenne szükséged. Kizárólag abból a bankból tudnál személyesen utalni, ahol a saját számládat vezeted. (A bankkártya nem utalásra való, csak vásárlásra).

Akinek nincs folyószámlája, az nem tud utalni, csak pénzt tud küldeni valakinek postán, vagy pénzt tud befizetni a fogadó fél folyószámlájára. Az utóbbi a legegyszerűbb, ráadásul ingyenes mód, ezt viszont kizárólag a fogadó fél számlavezető bankjában lehet megtenni Kp befizetéssel.


A nyomtatvány megjegyzés rovatába érdemes beleírni pár információt az utalás jogcíméről (miért küldjük, mi okból), így ezzel a fogadó félnek egyértelmű lesz, hogy kitől kapta pénzt és miért.

2011. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!