Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik valuta a legstabilabb?

Melyik valuta a legstabilabb?

Figyelt kérdés
Forintot szeretnék átváltani, de nem tudom eldönteni, hogy dollár vagy euro. Vagy a svájci frank a legstabilabb?
2011. jan. 7. 22:36
 1/3 Veb ***** válasza:

Szia!

Van egy mondás, hogy mindent latba vet : ) A Lett Lat a legstabilabb szerintem. Az általad említettek közül pedig a $ mivel a föld tőzsdéinek többségén $-al kereskednek és amúgy is ebből van a legtöbb ezt fogják a legkevésbé hagyni, hogy instabil legyen. ( szerintem )

Ha ez a pénz azt szolgálja, hogy később legyen - gondolok itt arra, hogy nem vésztartalék - akkor szerintem keress fel egy pénzügyi tanácsadót ( nézz utána a cégének ) ha befektetésre kerül sor, akkor véletlen se a magyar piacot válaszd mert hiába van a szerződés $ euro v akármilyen pénznembe a magyar tőzsdén Ft-al kereskednek, erre figyelj.

Ez egy magánvélemény nem befektetési tanács, én így csinálnám : )

2011. jan. 8. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 JulesM111 ***** válasza:

Jó kérdés, nem vagyok pénzügyes. Kérdés, hogy mennyi pénz az amit át akarsz váltani, és miért akarod átváltani.


Én mit tennék a helyedban:


Rövid távon, és para esetén: váltsd át EUR készpénzbe, és parkoltasd otthon. Ha Magyaro. roggyan, akkor az euród a környéken érték lesz, tudsz rajta kaját venni, és nem értéktelenedik el a kezedben a forint. Euró komoly megroggyanására nem hiszem, hogy érdemes számítani.


Ha hosszú távon gondolkodsz, és a bizalmad nem túl sok a forint és az euró felé, akkor CHF, vagy USD szerintem. Erre igazán nem tudok mit mondani, nem merném elhinni, hogy az EU csak úgy febomlana, de ne felejtsük, a nagy birodalmak sem tartottak örökké... :)

2011. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 escrogar válasza:

rövid távon én is az eurót mondanám, de hosszú távon sem a svájci frankot, sem az amerikai dollárt nem ajánlanám.


frank: erősen deflálódik, a svájci nemzeti bank valószínűleg komoly gyengítésbe fog kezdeni a közeljövőben


dollár: a FED az utóbbi két évben hihetetlen mennyiségű pénzt szórt ki a piacra az adósság csökkentése végett, viszont ez a közeljövőben bukni fog(főleg ha most Obama után republikánus elnök lesz, ami valószínű)

2011. jan. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!