Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lépjek vagy ne lépjek? Illetve...

Lépjek vagy ne lépjek? Illetve ti léptek?

Figyelt kérdés

Átlátek az állami magánnyugdíj rendszerbe? Én nem tudom mit csináljak, pályakezdő vagyok...most akkor már eltörölték, hogy kötelező tagnak lennem vagy sem?


Mik az ellene, mellette érvek, hogy maradtok a magánba?


2011. jan. 7. 08:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Én átlépek az államiba. Ez a váltás szerintem azoknak igazán gáz, akiknek már van benn pénzük. Mivel én is szinte pályakezdő vagyok, minimális összeg van bent, nem veszítek vele semmit, az én pénzem nem tudja "elvenni" az állam. Viszont ha bármilyen szankciót foganatosítanak a maradókkal szemben (pl. különadó), azt megúszom.
2011. jan. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Én meg maradok. Egy pályakezdőnek rengeteg ideje van, hogy megtakarítson, és éljen a megtakarításon elért kamatos kamat elsöprő erejével. 40 év múlva mégis ki fog nyugdíjat fizetni neked? Az öngondoskodás a jövő, a mostani kormányakció nem hosszú távra tervez, csak a mostani pénzedet akarja. Úgyis visszaáll a mnyp rendszer.


A félretett 10%-od csak a tied!


Mire te nyugdíjba mész, szerinted az akkori aktív dolgozó rétegnek mennyit kell majd befizetnie, hgoy eltartsa az akkori nyugdíjasokat? (Demográfiai fa.) Már most is a kereső korúak negyede tartja el a többit, és ez jelentősen romlai fog! Tehát a mostani mondjuk 40% TB-dből 10% jut egyre! Ez romlani fog, tehát a gyerekeink 40% TB-jéből mondjuk max 6-7% fog egy főre jutni! Mit fognak csinálni? 50%-os TB emelés?:) Tudod, ki fogja kifizetni! Most 10-et félrerakhatsz, és ez kamatozik, az állami 6-7%-a nem. És a megtakarításod jelentős, akár a nagyobb része 40 év múlva kamatokból fog állni! Nincs már sok gyerek, megbukott az a rendszer, amiben eddig éltünk, vagyis hogy a jövendő nemzedék fog minket eltartani! Ideje felismerni, és öngondoskodni. Ha nem teszed, tartok tőle, hogy csúfos nyugdíjas korra számíthatsz!


Tehát én maradok, és ezt javaslom mindenkinek, aki közel áll hozzám.

2011. jan. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én is maradnék de nekem 100 km-t utaznom kellene emiatt. az min 4000 ft és erre nincs mindenkinek( nekem sem) pénze. Direkt, hogy minél nehezebb és körülményesebb legyen annak aki nem azt akarja amit ők. Legyenek boldogok vele.
2011. jan. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Eddig én igy azon a párton vagyok, hogy maradok, mert én is úgy vagyok vele, hogy ez a pénz az enyém, és örökölhető is. Szerintem én el sem jutok majd a nyugdíjig (most 19 éves vagyok), szóval nem is reménykedem, hogy az államtól majd kapok nyugdíjat. Csak attól félek, hogy csődbe viszik a mnyp-at és akkor meg semmim sincs/ semmim sem lesz. Valamit csak terveznek ellene...
2011. jan. 7. 10:44
 5/19 anonim ***** válasza:
Hát 4000 forint ne döntsön már helyetted! De te tudod.. Amúgy csak egy kormányváltás kell, és remélhetőleg helyreáll az európai rend és a magántulajdon fogalmát újra tartalommal töltjük meg.
2011. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nah de most akkor átalakul önkéntessé? És nekünk kell majd befizetni a díjat, vayg a munkáltató utalja?
2011. jan. 8. 10:22
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem alakul át, ugyanúgy a munkáltató vonja és utalja. Természtesen, mint eddig, kiegészítheted magad is többletbefizetéssel.
2011. jan. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azt tanácsolták, aki pályakezdő vagy 1-2 éve van mnyp-nál annak érdemesebb átmennie az államiba.
2011. jan. 9. 13:05
 9/19 anonim válasza:

Részlet egy magyarázó cikkből: "De ami a legfontosabb: semmi komolyan vehető érv nem szól amellett, hogy valaki magánpénztár-tag maradjon. (Kivéve annak, akinek csak pár éve van a nyugdíjig, és százmilliókat keres évente.) A kormány olyan helyzetet hozott létre, hogy aki maradni akar, az el fogja veszíteni leendő nyugdíja háromnegyedét. Ez józan ésszel az emberek túlnyomó többségének nem valós választási lehetőség. Kényszerhelyzet van, amelyben az egyetlen felelős döntés az állami rendszerbe való visszalépés lehet."


Eddig beadtál mint Mnyp.tag a fizudból 24%-t az államnak, 1.5%-t szintén az államnak, 8%-t a Mnyp-nak esetleg még ha akartad további 2%-t, abból kikapnál az államtól a leendő teljes nyugdíjad 75%-t, a nyugdíjpénztártól 25%-t ha eléred a korhatárt.

Innentől kezdve beadsz a fizuból 10%-t a pénztárnak, 24%-t az államnak és a fenn feltüntetett 75%-ól semmit se kapsz.Csak a Mnyp eredeti 25%-t.

De tiétek a döntés, eléggé lutri.

2011. jan. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lépjünk??? :D
2011. jan. 9. 17:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!