Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Fundamenta áthidaló kölcsön,...

Fundamenta áthidaló kölcsön, vagy banki hitel?

Figyelt kérdés
Most készülök lakést venni. Fundamenta lakáskassza mengtakarításom van, vehetnék föl áthidaló kölcsönt. Mindenki mást mond, mi éri meg jobban. Van aki nem javasolta a Fundamentás áthidaló kölcsönt, inkább a banki lakáshitelt javasolta. Aki jártas e témában, mit javasol? Kíváncsi vagyok.
2010. dec. 4. 22:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi hitelre van szükséged. Ha elég, amit a Fundamenta ad (megtakarítás nagyságától függ az összeg), akkor szerintem jó lehet a Fundamenta (Fundamentával hitelekre nem vagyok leszerződve, így csak ügyfeleim tapasztalatai alapján tudom). Ha viszont több hitelt szeretnél felvenni, mint amennyit a Fundamentától kaphatsz, akkor marad a bank...

Én azt csinálnám a helyedben, hogy kérnék egy kalkulációt a Fundamentától, hogy mekkora hitelt adnak, milyen kamattal, aztán megkérdeznék egy hiteltanácsadót (fordulhatsz hozzám is priviben :)), hogy tud-e olyan bankot ajánlani, ahol kedvezőbb a törlesztő.

2010. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt kell pontosan kiszámolni, hogy Te pontosan mennyi áthidaló kölcsönt tudsz igénybe venni és hogy annak mennyi a kamata, kezelési költsége és hány hónapos a futamideje, mennyi lesz a havi törlesztője?

Vedd figyelembe az egyéb költségeket is, pl azt is, hogy mennyibe kerül majd az áthidaló kölcsönről áttérni a Fundamenta lakáskölcsönére.

Tudomásom szerint az áthidaló kölcsönnek nem jobb a kamata, mint egy normál banki hitelnek, de a kamaton kívül számos szabály, előírást is van, amit mind figyelembe kell venni, mielőtt választasz, vagy eldől, hogy számodra melyik a járható út, az áthidaló kölcsön, vagy a normál banki hitel?


egy hiteltanácsadó

2010. dec. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
KÖszi a válaszokat, én is úgy gondoltam, hogy több csatornán fogok utána érdeklődni a lehetőségeknek. Csak a Fundamentás keretemen belül akarok "mozogni".
2010. dec. 6. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!