Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha van 3,5 millió forintom,...

Ha van 3,5 millió forintom, akkor, hogyan kellene befektetnem, hogy abból meg tudjak élni? Tegyem bankba? Vegyek egy vikkendet? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 15:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez ingatlan vásárláshoz még kevés, ha több lenne ajánlanám hogy végy egyet és add ki. Így lehet, hogy még nem éri meg, mert jó helyen is kell lennie, hogy valaki kivegye, ott meg drágábbak.


Esetleg vegyél földeket, azt megművel(tet)ni is lehet, és bérbe adni is.

2010. nov. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Olyan területen fektesd be, amihez értesz! Ha nem értesz a befektetésekhez, bízd olyanra, akiben megbízol, és ért hozzá!


Csodákat ne várj, nehéz dolgod van, ha 3.5M forint hozamából akarsz megélni. Ha sikerült, szólj nekem is!

2010. nov. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
A második válaszolóval egyetértek. Azzal a harmadik lehetőséggel egészíteném ki a válaszát, hogy tanuld meg a befektetést. Legjobban azzal jársz, ha értesz hozzá.
2010. nov. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem értek a befektetéshez, 18 vok, örököltem. Sosem tanultam ilyesmiről, nincs ismerősöm aki benne van a dologban, max a keresztanyám, aki kocsmáros és ez a vállalkozása. De akkor mit csináljak vele? Költsem el hülyeségekre? Be szeretném fektetni, h ne csak elherdáljam.
2010. nov. 28. 16:54
 5/15 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha veszel arany v. ezüst érméket.
2010. nov. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Utolsónak! Azzal bukik legtöbbet ha aranyba fekteti! Bagóért akarják beváltani! Max 30 év múlva tán megéri pénzé tenni!
2010. nov. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Bagóért akarják beváltani!"

Te nem tudod, hogy miről beszélsz! (Vagy hogy én miről beszélek...) Nyilván nem a törtarany felvásárlási árát kell nézned!

2010. nov. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

16:54

Van 3,5 milliód, és ezt nem szeretnéd elherdálni, hanem szeretnéd befektetni. Bölcs dolog, nagyon jól teszed. Az a problémád, hogy nem értesz a befektetéshez.

Keress néhány pénzügyi tanácsadót, és kérdezd meg tőlük, hogy tudnád konzervatív módon a számodra legelőnyösebb feltételekkel lekötni a pénzed fél évre. Végül az információkat mérlegelve válaszd a számodra leghitelesebb ajánlatot.

Egyébként meg tanuld meg a befektetést! Nem baj, hogy nem értesz hozzá, senki sem úgy született. Ezért érdemes megtanulnod.

Ha nincs kedved megtanulni, akkor is azzal jársz a legjobban, ha megtanulod.

Ha végképp nem tanulod meg, akkor meg bízz benne, hogy van olyan közeli barátod vagy rokonod, aki megtanulja helyetted, és mind a szakértelmében, mind a jószándékában megbízhatsz.

2010. nov. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Többféle okosság jutott eszembe.


1. Ennyi pénzért pl lehet venni valahol egy garázst és ki lehet adni.


2. Be lehet tenni bankba kb 7% éves kamatra, amiből le kell vonni majd a kamatadót. (Kivéve, ha több, mint 5 évig ott marad a pénz.)


3. Tőke-, vagy hozam garantált befektetési alapba is lehet tenni a pénzt, ami azt jelenti, hogy betett pénzt nem bukhatod el, de a nyereség kiszámíthatatlan.


Én viszont ezt tenném, de én lakást szeretnék venni:


Átforgatnám a pénzt a Lakástakarék pénztárba. A 49 hónapos konstrukció garantált hozama évi 14%-nál is több. Ez mellé jár egy nagyon baráti, 4,5%-os kamatú lakáshitel is, amit nem kötelező felvenni, de jó, ha van...


A 4. év végén már 22 éves leszel, akkor már valószínűleg jobban fogsz tudni dönteni, hogy mit szeretnél, de szerintem az nem egy rossz kilátás, ha 22 évesen már tudnál venni egy saját kis garzont, amit vagy kiadsz, vagy külön is költözhetsz!:)


Ha ez az utóbbi érdekel, szívesen segítek a megvalósításban, ha írsz privátban.

2010. nov. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én 2 lehetőség közül választanék.

1. Tartós befektetési szerződés banki betéttel. Sopron Banknál láttam a legjobb ajánlatot(AXA és Unicredit sem rossz), 8% nem kamatos kamat egy évre 5 éves lekötés esetén(ez 7%-os ebkm), ami azt jelenti, 3,5 millióból 5 év múlva 4,9 milliód lesz.


2. Ha lakást akarsz venni belőle, a következőt csináld:

2.5 milliót köss le az 1. pontban említett módon. Ebből 5 év múlva lesz 3,5 millió. Közben nyiss lakáskasszát. Vegyük példának az OTP Hozam termékcsalád Classic+ csomagját havi 20 ezres befizetéssel. 61 hónap alatt így összesen 1,24 milliót fizetsz be, és az állami támogatással és kamatokkal együtt ebből 1,748 millió lesz. És hogy hogyan lesz 1,24 milliód? Hát úgy, hogy évenként vagy 6 havonta lekötsz bankban akkora összeget, hogy folyamatosan fizetni tudd folyószámláról a lakáskassza havi 20 ezrét(értelemszerűen 6 hónapos lekötésnél valamivel több mint 120 ezret, 12 hónaposnál 240 ezret hagysz a folyószámlán, de hogy mennyire kötöd le azt mindig kiszámolod hogy éri meg jobban). Így a lakáskassza 61 hónapjának végére simán meglesz a 240 ezer plusz. Így 61 hónap múlva 5,248 milliód lesz(ez 50% hozam 5 év alatt), és viszonylag kedvező kamatú, 1.651 milliós hitelt vehetsz fel, ha lakást akarsz venni. De folytathatod maximálisan a kezdettől számolva 8 évig a lakáskassza befizetést, és a többi pénzedet újra le is kötheted ezután.

2010. dec. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!