Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Kamatos kamat képlete folyamat...

Kamatos kamat képlete folyamatos befektetéssel?

Figyelt kérdés
Példa: 5 éven keresztül minden évben 120000 Ft-ot fektetek be 10 %os kamat mellett. Mennyi lesz belőle az 5. év végén? Mi van akkor, ha havonta rakok félre 10-10 ezret? Köszi a választ
2010. nov. 26. 19:46
 1/2 Frontosa ***** válasza:
Fundamenta!
2010. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Én csináltam ehhez egy programot excelben. Úgy néz ki, hogy 5 évente íratom ki az értéket (tehát hogy mi lesz ugyanezekkel a számokkal 5, 10, 15 stb év múlva). B3-es mezőben ez a képlet van: ((((D$3*E$3+D$3)*E$3+D$3)*E$3+D$3)*E$3+D$3) -> egy kis értelmezés hozzá: D3-as mezőbe írom be az évente befektetett összeget, E3-as mezőbe pedig az évi kamat mértékét, de nem százalékos formában, hanem ahogy sima szorzásban is számolnál (tehát 10%-nál pl. 1,1-et írok be). Viszont az 5 évet én itt úgy értelmeztem, hogy az első évben össze is kell szedned a befektetni szánt összeget, szerintem így jobban tükrözi a valóságot, de ha valaki nem akar ilyeneket belevinni, akkor egyszerűen csak még egyszer meg kell ismételni a szorzást és az összeadást, emiatt a B4-es mezőben már így néz képlet:

(((((B3*E$3+D$3)*E$3+D$3)*E$3+D$3)*E$3+D$3)*E$3+D$3) -> szerintem az előző alapján nagyjából érteni lehet, annyi a lényeg, hogy az alaptőkét is beleszámolod, amit az elmúlt 5 évben összeszedtél, de a működéséhez az előző képletre is szükség van. A $ jelek pedig amiatt kellettek, mert ugye ezt a képletet sokszor lemásoltam és ilyenkor rögzíti ezeket a számokat. Mert ugye ha másolsz egy ilyen képletet, akkor a következő mezőben automatikusan a D3-at és az E3-at D4-re és E4-re cserélné a $-ok nélkül. Saját magamtól eddig jutottam el, ez annyiból jó, hogy egyből látod az eredményeket 5, 10, 15 stb évre.

Viszont utólag egyik haverom mondott erre egy képletet, ami így néz ki: D3*((E3^E7-1)/(E3-1)) -> A D3 és E3 mezők még mindig ugyanazt jelentik, mint az előzőnél, az E7 pedig az évek számát. Gondolom a szorzás, osztás, kivonás jeleket nem nehéz felismerni. A ^ jel a hatványozást jelöli, tehát szövegesen: "E3 az E7 - egyedik hatványon". Példa: E7-be mondjuk 4 évet írsz, akkor az E3-ba beírt számot a 3. hatványára emeled (ez az E7-1).

Nem vagyok éppen matematikus, tehát lehet, hogy eléggé értelmetlenül magyaráztam el, de hogy működik a dolog, az biztos :).

2010. dec. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!