Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakàskasszát mire lehet...

Lakàskasszát mire lehet fordítani, költeni?

Figyelt kérdés

Ha lejár a futamidő, hogy kapom meg a pénzem, mire költhetem?

Bútort szőnyeget csillárt lehet venni belőle?

Saját pénzen kell megvennem, benyujtani a számlát és arra fizetnek?

Ha lejár és nem akarom még elkölteni akkor hogy vehetek fel?


2010. nov. 10. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
A Fundamentát csak lakáscélra. Ez lehet vásárlás, építés, felújítás. Ha jól tudom, amikor lejár, mielőtt felvennéd a pénzt meg kell adnod,hogy ezek közül mire költöd. Lehet belőle bútort is venni! A pénzt először felveszed, de ha jól tudom 3 hónapon belül számlával kell igazolnod, hogy mire költötted. Ha nem tudod, elveszik az állami támogatás, ami eléggé jelentős összeg!
2010. nov. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

2009 júniusa után kötött lakáskasszás szerződésből származó megtakarítási összeget:


lakásvásárlásra

lakáscélú hitel kiváltására

lakásbővítésre

lakáskorszerűsítésre

lakásfelújításra (ebbe beletartozik, minden, ami a lakáshoz tartozik, pl a beépített bútorok, beépített háztartási gépek, a szőnyegpadló is, de pl a csillár, normál bútorok, egyéb berendezési tárgyak, szőnyegek nem.)


Számlával kell igazolni a lakáscélt.


egy hiteltanácsadó

2010. nov. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A lakásnak a nevemen kell lennie amire költöm a pénzt, vagy lehet a férjem nevén is?
2010. nov. 11. 15:27
 4/8 anonim ***** válasza:

A szerződés átruházható egyenesági rokonokra, illetve házastársra is, de a felhasználónak rendelkeznie kell legalább 1%-ban tulajdonjoggal abban az ingatlanban, amire elköltik a pénzt.


Ha még csak most szeretnél szerződést kötni, privátban szívesen tájékoztatlak minden részletről és segítek a szerződéskötésben is.


Jelenleg akció van a Lakástakarékpénztárnál, nem kell szerződéskötési díjat fizetni.

2010. nov. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
8 éves futamidejű szerződésnél nem szükséges a lakáscél igazolása, ha jól tudom..
2010. nov. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 17.14-es válaszára reagáljon valaki aki tudja a pontos választ,ez engem is érdekelne,hogy most akkor 8 év urán kell e a HÁZRA KÖLTENI VAGY BÁRMIRE LEHET.
2010. nov. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2009.június előtt kötött 8 éves szerződés szabadfelhasználású, de az ez után kötött szerződések már csak lakáscélúak lehetnek, tehát aki most szeretne szerződést kötni, annak már nincs lehetősége szabadfelhasználású konstrikciót választani.
2010. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, világos!
2010. nov. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!