Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Két külön lakáskasszából...

Két külön lakáskasszából származó összeget is lehet 1 db közös lakásra fordítani?

Figyelt kérdés

Mert ha a barátommal együttmaradunk, nyilván együtt szeretnénk lakni. Ugyanakkor még nem indítanék közös lakáskasszát, mert benne van a pakliban az is, hogy esetleg szétmennénk. (Reméljük, hogy nem, de óvatosnak kell lenni a közös pénzügyi vállalásokkal.)

Viszont mindketten el akarunk kezdeni pénzt félretenni, főleg én, mert van egy normális fizum, viszont szülőkkel élek.

Szóval ha most mi elkezdünk két külön lakáskasszába pénzt befizetni (mert biztos ami biztos), de közben sikerül együttmaradni, van annak valami akadálya, hogy a két lakáskasszában összegyűlt pénzt egy közös lakásra/telekre/házra fordítsuk?


Felmerült bennem, hogy ez bankfüggő, és inkább a bankot kéne megkérdezni, de azt sem tudom, melyik bankot.. Az egy dolog, hogy én OTP-s vagyok, és asszem a barátom is (bár erre se tenném a nyakam), de ez még nem jelenti azt, hogy feltétlenül ott kéne elkezdeni. Nagyon körül kell még nézni, és rohadtul nem vagyok képben (ami már lehet, hogy a kérdésből is érződik).


2011. szept. 19. 21:55
 1/6 A kérdező kommentje:
(A barátom is szülőkkel él, csak ő nagyon szarul keres.)
2011. szept. 19. 21:58
 2/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

A Fundamenta lakáskasszát tudom nektek elmondani hogyan működik most:

Engedtek pár dolgot, azaz most már a családban könnyedén felhasználható, testvér, szülő, gyermek, stb., viszont mivel ti csak együtt vagytok ezért a következő képen működik, ha most mind a 2-en indítotok egy lakáskasszát:


A verzió: tök jó összeházasodtok,ilyenkor egyértelmű, úgy használjátok fel a lakáskasszákat ahogy jólesik.


B verzió: még nem házasodtok össze. Itt már galiba van, mert csak akkor tudjátok felhasználni, ha mind a 2-en tulajdonosok lesztek a lakásban.


C verzió:.... mindenki felhasználja más más célra a sajátját, ne így legyen.


Ha bővebben érdekel akkor szívesen segítek ebben.

2011. szept. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Tehát ha összeházasodnánk, mielőtt lakást veszünk, akkor lehet a két lakáskasszából is egy lakás. Ha jól értem. Mondjuk én úgy vagyok, hogy nem az esküvő után tesztelném le, hogy vajon zökkenőmentes-e az együttélés...

A B-verzió érdekel bővebben. Tehát ha mindketten tulajdonoljuk a leendő lakást, csak akkor fordítható rá a két külön kasszában gyűjtött pénz. De miért ne tulajdonolnánk mindketten, ha egyszer közösen vesszük, mert mindketten erre gyűjtöttünk.. Miért akarnám, hogy csak az én nevemen legyen, amiben az ő pénze is benne van? Ebbe bele sem egyezne, de szerintem fordítva sem akarná. Szóval nem tiszta, hogy mi itt a galiba, erre lennék kíváncsi részletesebben. Köszi!

2011. szept. 20. 16:13
 4/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:

Semmi, csak ha jön valami adminisztrációs gigszer.

Most tényleg csak példát mondok, nem feltételezem rólatok:

Pl: Apeh tartozás

Mivel mindketten beleraknátok a lakáskasszát, de kevés az egész házra, hitelt kell felvenni, amit ő nem kap meg ezáltal.

Mondom ez csak egy adminisztrációs példa, most hirtelen ez jutott eszembe.

Itt már azt kell nézni, hogy ki milyen arányban, hogyan lesz lakástulajdonos, ki hogy veszi fel a hitelt, stb. stb.

2011. szept. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Felhasználni mindenképp csak akkor lehet, ha tulajdonjogot szerez, legyen az akár csak 1%. OTP lakáskasszát, ha hitelt vennétek fel más bank is beszámítja, sőt a barátodnak kimondottan jól jönne egy hitelmínősítésnél, mivel írtad szarul keres.
2011. szept. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Az új jogok szerint Fundamentánál, nem kötelező tulajdonosnak lenni, ha családi viszonyban van az illetővel: férj-feleség,szülő-gyerek,testvér, stb.
2011. szept. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!