Ha végrehajtónál van az ügy, mit lehet még tenni? SOS, lent.
Néhány évvel ezelőtt felvett lízinghitel, bedőlt, megszüntették a szerződést, bíróságra került az ügy, mivel nem járt eredménnyel, az adós kérésére a bíróság megszüntette az eljárást. Több, mint egy év elteltével, minden előzmény nélkül a végrehajtó a kezes házáért jelentkezik. (Egyösszegben való kifizetést kértek, ha nem történik meg pár nap alatt, be kell menni a végrehajtóhoz.)
Amennyiben megvan a fizetési szándék, együttműködési szándék, de sajnos nem olyan hirtelen, néhány nap alatt, ahogy a végrehajtó előírja, milyen megoldások léteznek még, mit lehet tenni, mit szoktak tenni, javasolni?
1 egyezkedsz a végrehajtóval, részletfizetésre
2 fizetési meghagyást adsz be az eredeti adós ellen
Értem, de nem ez a kérdés, hanem hogy az eljárás abszolút megkérdőjelezhető szerintem, az érdekelne, ilyen esetben mit lehet tenni, lehet-e valamiféle beadványt adni, satöbbi.
Az utolsó értesítés az volt a kezesnek és adósnak is, hogy adós ellen a pert a bank megszünteti.
Ennyi.
Most meg hirtelen minden előzetes nélkül kezes kap egy levelet, hogy pár napja van fizetni? Mindezt több mint egy év elteltével? ...
Nem megkérdőjelezhető az eljárás, mert ez a kezes ellen irányul, tőle követelnek, nem pedig az adóstól. Amikor valaki olyan hülye, hogy kezességet vállal bárkinek is, onnantól kezdve nem lehet egy nyugodt perce, egészen addig, amíg az adós nem teljesített. A kezes a teljes vagyonával felel az adós tartozásért, akkor is, ha az az adóstól nem behajtható.
Aztán amit lefoglaltak tőle, azt az eredeti adóstól követelheti. Valószínűleg nem sok sikerrel, hogyha már a bank se tudott mit behajtani tőle.
--> soha, senkinek ne vállalj kezességet. Utána már késő bánat.
Figyi, köszi az okítást, de mégegyszer mondom, nem ez a része érdekel, szoros családon belüli ügy, és nem vállaltam kezességet.
Abszolút megkérdőjelezhető az eljárás , a végrehajtásra vonatkozó törvények alapján mindenképp.
Az, hogy nem teljesítik az értesítési kötelezettségeiket, ez már alapból szerintem enyhén megkérdőjelezi az eljárás tisztaságát, arról nem is beszélve, hogy hirtelen 5x annyi (!!!) lett az adósság, mint amennyi volt az eredeti, amiből nem kevés, majdnem az egész be is lett fizetve annó.
Ezt azért nem lehet az árfolyamokra fogni...
De tényleg nem az okítás érdekel, hanem a jogi lehetőségek.
Köszi.
hát, bizony ezt a kamatokra lehet fogni.
sajnos, végig kell gondolni, hogyha felveszek valamit, akkor annak a sokszorosát kell visszafizetni.
Nekünk úgy magyarázta a közgáz tanárnő, hogyha magunknak előre összespóroljuk, akkor addig, amíg gyűlik, a bank adhat rá (kis) kamatot, és amikor összegyűlt, elvásárolom, és senki adósa nem vagyok.
Amikor nincs időm, és talán nem is tudnám összespórolni, akkor ugranak bele a hitelbe, és sokszorta nagyobb kamatot fizetnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!