Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Felelős-e a volt férj személyi...

Felelős-e a volt férj személyi hitel tartozásaiért az exfeleség?

Figyelt kérdés
Testvérem több éve egyedül maradt 2 kicsi gyerekkel. Egy fillér gyerektartást sem kapnak, és nemrég egy telefonhívást is kapott, miszerint a volt férje egy ideje nem fizeti a személyi hitel tartozását, ezért ha tőle nem tudják beszedni, testvérem fizetéséből tiltatnák majd le a rá eső hiteltartozást. Testvérem ezekről a hitelekről nem is tudott, házasságuk már megromlott szakaszában vette fel a volt férj, amikor külön kasszán voltak. A papírokon sehol sem tűnik fel a testvérem neve, sem adóstársként, sem kezesként. Ilyen esetben is félnie kellene bármilyen következménytől?
2010. nov. 4. 22:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%
Igen, amig házasok voltak, minden felvett hitel közös. Ha tudott róla, ha nem. A házasság vagyonközösséget jelent a jog szerint.
2010. nov. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%
hácc. a személyi hitelnek a nevében is benne van, hogy személyre szól, egyértelmű hogy nem, semmilyen körülmények között.
2010. nov. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
0%
Ez a második válaszoló, ez kész... Olvass jogot, aztán gyere vissza...
2010. nov. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
már elváltam. egy egész padlásnyi jogirodalmat kiolvashatnék, a személyi hitel akkor is személyi marad. :)
2010. nov. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
Nem értem ott van személyi hitel és közös vagyonról beszél valaki.
2010. nov. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
52%
hát pedig a hitel közös vagyon, ha a házasság alatt vette fel bármelyik fél....elsőnek igaza van....bár a volt nej fizujából nem lesz olyan egyszerű vonogatni, mint ahogy ijesztgetik, ahhoz egy vagyonmegosztási végzés és egy polgári per/jogerős fizetési meghagyás fog kellene a hitelező cégnek...
2010. nov. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
84%

Csjt. 30. § (1) A vagyonközösség fennállása alatt, továbbá a házassági életközösség megszűnésétől a közös vagyon megosztásáig terjedő időben csak a házastársak közös egyetértésével lehet a vagyonközösséghez tartozó tárgyakat elidegeníteni vagy általában olyan vagyonjogi rendelkezést tenni, amely nem a házastársak különvagyonára vonatkozik.

(2) Bármelyik házastársnak a vagyonközösség fennállása alatt kötött, az előbbi rendelkezés alá tartozó visszterhes ügyletét a másik házastárs hozzájárulásával kötött ügyletnek kell tekinteni, kivéve, ha az ügyletkötő harmadik tudott, vagy a körülményekből tudnia kellett arról, hogy a másik házastárs az ügylethez nem járult hozzá. Ha azonban a házastárs az ügyletet a mindennapi élet szükségleteinek fedezése körében kötötte, a másik házastárs csak akkor hivatkozhat hozzájárulásának hiányára, ha az ügylet megkötése ellen az ügyletkötő harmadik személynél előzőleg kifejezetten tiltakozott.

(3) Az előbbi rendelkezések alapján a másik házastárs felelőssége a házastársa által kötött ügyletért harmadik személlyel szemben a közös vagyonból reá eső rész erejéig áll fenn.



Kiemelem a lényeget:

...a másik házastárs hozzájárulásával kötött ügyletnek kell tekinteni, kivéve, ha az ügyletkötő harmadik tudott, vagy a körülményekből tudnia kellett arról, hogy a másik házastárs az ügylethez nem járult hozzá.


Ha az asszony bizonyitja, hogy a banknak tudnia kellett volna róla, hogy az asszony nem járult hozzá a hitelfelvételhez, akor nem kell fizetni.

Kizárt, hogy ezt bebizonyitsa. Ja és még ekkor is mondhatja az exférj, hogy "az ügyletet a mindennapi élet szükségleteinek fedezése körében kötötte", magyarán ebből fizette a rezsit és ekkor az asszonynak már irásban benyújtott tiltakozással kéne igazolnia magát. Na, tuti megnyeri a bank ezt a pert.


Szóval az asszonynak, ha a váláskor volt vagyon, amit feleztek, akkor "a közös vagyonból reá eső rész erejéig" fizetnie kell bizony.

No, ez a jog, aztán tök mindegy, hogy mi a hitel elnevezése. Ezért irtam, hogy olvass jogot, kedves válaszadó, nem a hitel elnvezése a lényeg, tök mindegy, hogy hivják, nem változtat a törvényen és a biró per esetén a törvényt nézi, nem ahitel elnevezését.


Egyébként a bankok ilyen esetben mindig kérik kezesnek a házastársat, szóval itt inkább azzal kezdenék valamit, hogy itt miért nem tették? Nem tudtak arról, hogy házas?


Minden bank kéri ilyen esetben az asszony aláirását is.

Kérdező, tudsz erről valamit?

A jelek szerint tudtak arról, hogy házasok, hiszen az asszonyt keresték meg, hogy fizessen... Szóval megvoltak ott az ő adatai is...

2010. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
ja és ha nem fizet apuci gyerektartást, akkor lehet kérni az államtól megelőlegezést, persze a rendőrségi feljelentés kell hozzá
2010. nov. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Igen, és a személyi hitel nem azért személyi hitel, amire a 33%-os gondolt, hanem többnyire a szabad (személyi) felhasználásra utal.
2010. nov. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A testvérem neve sehol nem szerepel, egyetlen papíron sem. Hogyan is szerepelhetne, ha nem is tudott róla? Szóval egyetlen iraton sincs feltüntetve, sem adóstársként, sem kezesként. Úgy tudták megtalálni, hogy a banki papírokon még a közös régi lakcímük szerepelt (ahol már régóta nem lakik az exférj)....és a szomszédok telefonos zaklatásával kinyomozták a telefonszámát.
2010. nov. 5. 08:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!