Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Használhatom a számlámon lévő...

Használhatom a számlámon lévő pénzt apa halála után ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Apa sajnos elhunyt. Az egyik banknál premium ügyfél volt, ezáltal évekkel ezelőtt nekem és tesómnak ezen belül nyitott számlát amely a mi saját nevünkön van. Nem tudom ez alszámla-e, mert mondta korábban, hogy ő nem lát rá a mi számlaszámunkra, pénzünkre, befektetéseinkre. Csak a sajátjára.

Az apa számláján lévő pénzhez nem nyúltunk nyilván azóta, azonban a temetés nem kevés összeg és a számlákat is fizetni kell, így vettem le a számlámról pénzt. Azonban most bepánikoltam, hogy mi van ha gond lesz ebből. Viszont valamiből élnünk kell. :(

A bankos kapcsolattartómat nem tudtam elérni még ma.



okt. 16. 12:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a nevetekre szól, akkor külön számla csak kedvezőbb feltételekkel. Melyik bank ez?
okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A te számlád felett te rendelkezel, a te neveden van. Nincs rá hatása édesapád elhalálozásának.
okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Krampusz1 ***** válasza:
100%

Részvétem apukád miatt.

Szerintem még akkor is használhatod, ha ez társ számla apukád számlájához -nyilván nem az azok alapján amit írtál- , csak jelezzétek majd a jegyzőnek, hogy a temetési költségekre ennyit meg annyit kivettetek.

okt. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

De kedvesek vagytok, hogy ilyen gyorsan írtatok. :)


K&H bank


Nem akarok bajba kerülni. Rossz szándék sem volt bennünk, ezért apa számlájához nem nyúltunk.

Azzal ijesztgetnek minket, hogy a hagyatéki egy év múlva várható. Addig ha semmihez nem nyúlhatnánk hozzá, végünk van.

okt. 16. 12:24
 5/10 A kérdező kommentje:

#3: Köszönöm szépen a te kedvességed is!

A temetésről fogunk kapni majd számlákat is. Tudjuk igazolni. De hát be is kell vásárolni, vagy kifizetni a közüzemi számlákat.


Borzasztó nagy a lelki fájdalmunk mióta megtörtént ez a rémálom aztán még ilyeneken is idegeskedjen az ember. :(

okt. 16. 12:25
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha haláleseti rendelkezés nem volt, akkor az ő számlájához nem nyúlhattok, de a saját névre szóló számlákkal szabadon rendelkezhettek, hisz az nem az ő számlája, nem az ő pénze.
okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 krwkco ***** válasza:
100%

A saját számlátokat továbbra is tudjátok használni, de erre ügyeljetek:

"K&H Prémium Családi szolgáltatás

A családi kapcsolaton alapuló prémium kedvezmény megszűnik,...

a Prémium Ügyfél vagy a Privát Banki Ügyfél halálát követő egy év lejártával.

A Prémium Családi szolgáltatás megszűnése esetén a Prémium Családi Ügyfélre irányadóvá válnak a Prémium szolgáltatáscsomag

szerződés 3. pontjának feltételei, ennek megfelelően a továbbiakban köteles megfelelni a K&H prémium számla- és szolgáltatáscsomag

igénybevételi feltételeinek."

hirdetmény

PRÉMIUM BANKI ÜGYFELEK

bankszámláira, betéteire, pénztári tranzakcióira, bankkártyáira és befektetéseire vonatkozóan

okt. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon nagyon köszönöm a segítségeteket!! Milyen rendes emberek vannak!

Be fogok menni a bankba mindenképppen, hogy beszéljek a tanácsadónkkal a továbbiakról. Ma hívtam, de nem vette fel, nem is hívott vissza.


#6: Van haláleseti rendelkezés is anya részére, de azt hiszem az egy bizonyos összegre vonatkozik csak.

okt. 16. 14:45
 9/10 anonim ***** válasza:
27%
A tudást nem átadni kell, hanem felszedni, a Te dolgod, nem az övék.
okt. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 krwkco ***** válasza:
41%

"Van haláleseti rendelkezés is anya részére, de azt hiszem az egy bizonyos összegre vonatkozik csak."

A haláleseti rendelkezés mindig a teljes számlaegyenlegre vonatkozik. Ha több a kedvezményezett van akkor megoszlik közöttük. A számlatulajdonos rendelkezése szerint.

De ha csak egy kedvezményezett van, akkor megkapja az összes pénzt ami a számlán van. A halotti anyakönyvi kivonatot kell bemutatni.

okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!