Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyibe kerül átutalni 60...

Mennyibe kerül átutalni 60 ezer forintot, 2024 októberében?

Figyelt kérdés

Magyarországi bankok között.


Ennyi pénzt utalnak most nekem,

a díját szeretném én állni.


Nem teljesen pesszimista becsléssel:

nem a legdrágább díjjal számolva,

de nem is a legolcsóbbal,

vagy az átlaggal,

hanem úgy, hogy 90% eséllyel legyen nagyobb a becslés,

mint a valós díj.


(Tehát ha a legdrágább 10%-nál bankol az küldő,

akkor az legyen az ő baja.

De én olyan összeget szeretnék adni neki,

ami a legtöbb esetben fedezi a díjat.)



ma 05:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Általában 0,33 %-ot szoktak banki költségként felszámolni. Az én bankom a 20 ezer forint feletti utalási összegre számít fel ilyet.

Tehát 33 ezer utalása esetén 43 forintot.

ma 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.



A 60 000 Ft-nak 0,33%-a az 198 Ft.


A 20 ezer fölötti résznek: 132 Ft.



Ha az átlagnál (nem sokkal) drágább bankokra is gondolok, akkor vajon 300 Ft szinte biztosan fedezi a díjat? Vagy ennél nagyobb a szórás, és nem úszom meg 500 Ft alatt?

ma 05:47
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért ne felejtsd el beleszámítani a 0,45% adót ami rájön még a banki költségekre. Mert előre megyünk nem tönkre.
ma 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az utaló fél meg tudja nézni a számlacsomagjának kondíciós listáját a bank weboldalán, ahol szerepeltetik a fizetendő díjat, ez alapján fillérre ki lehet számolni.
ma 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3.:

A díj az adó alapja? Akkor kevesebb, mint 1 Ft.


4.:

Sajnos erre nem kérhetem, ezért kényszerülök becslésre.



De köszönöm az új szempontokat!

ma 06:38
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl ingyenes.
ma 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Átlag 500 forintnál nem több.
ma 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Banktól, számlától függ, ill. az elintézés módja se mindegy: bemész a bankba, személyesen, vagy online műveled.

Valamennyi pénzt kivehetsz a bankból díjmentesen, a másik bankban meg kb. díjmentesen beutalhatod.

ma 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valóban kicsit félre érthetően írtam, nem a díj az adóalapja hanem az átutalás összege. Szóval a te esetedben 270 Forint megy az államnak, a bank költésg meg 0-250 forint között van, attól függ melyik banknál vagy. Így összesen 270-520 Forint között bárhol lehet a költséged. Van olyan bank, ahol a kis utalásoknál átvállalják az adót is egyes számlacsomagoknál.
ma 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!