Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ezzel technikailag teljesítem...

Ezzel technikailag teljesítem a feltételt?

Figyelt kérdés

A kedvezményes számlavezetési díjhoz x összegnek havonta be kell érkezni a bankszámlámra. Nem erre jön a fizetésem, és most többször elő fog fordulni, hogy azonnal kell az a pénz, amit a feltétel teljesítése miatt ráutalok. Nyilván a banknak az lenne az érdeke, hogy ott maradjon hosszabb ideig a beutalt összeg, ezért is van ez a feltétel.


De én kb. azonnal a beérkezett utalás után kártyával fel fogom tenni a teljes összeget a Revolut számlámra. Így technikailag teljesült a feltétel, de kb. semennyit sem töltött a számlám a pénz (pár órát tudnék várni, de nyilván az már mindegy, hogy pár perc vagy pár óra). Meg nincs is kikötve, hogy "kivéve, ha rögtön továbbutalja".


Szóval a bank így is elfogadja ezt, teljesítem ezzel a feltételt, hiszen beérkezett az összeg?


ma 03:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen teljesíted vele a feltételt, hiszen a "kért" összeg ott lesz - ha csak egy pillanatra is - a bankszámládon.


"A kedvezményes számlavezetési díjhoz x összegnek havonta be kell érkezni a bankszámlámra. "

Ez nem véletlenül kizárólag "munkabér" jogcímen érkezhet csak?

ma 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krwkco ***** válasza:

"Szóval a bank így is elfogadja ezt, teljesítem ezzel a feltételt, hiszen beérkezett az összeg?"

Igen. Több banknál is kipróbálva. (Erste, Raiffeisen, K&H).

ma 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, több bankszámlám is van ilyen minimum jóváírás feltétellel, mindenhol elfogadják egy másik bankból saját magam által utalt pénzt. És utána egyből átforgatom én is Revolutra vagy diszkont kincstárjegybe bankkártyával azokról a számlákról, ahol nem ingyenes az átutalás.
ma 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A bank szempontjából ez teljesen mindegy. Amíg havi x összeg megérkezik, az nekik kimutatható likviditás, van miből hitelezni meg egyéb termékeket adogatni.
ma 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!