Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Értékpapír esetében, hogy...

Girlll3 kérdése:

Értékpapír esetében, hogy lehetséges, hogy minusz keletkezik?

Figyelt kérdés
Tehát egy hónap alatt 80-90 ezerrel kevesebb összeg van a számlán? Tőkegarantált, tőkevédett, alacsony kockázatú értékpapírról van szó.

okt. 6. 20:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
84%

Ha nem tudod mi az etf, hát akkor kezdj el utánuk olvasni.

És a tbsz számlának is.


Az állampapírt mégis ki nyúlná le?

okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
82%

A tőzsdén kereskedés folyik.

Ha egy részvény ára zuhan, akkor holnaptól annyit ér az a darab papír.

Vagy úgy gondoltad hogy a nyereség az a tied lesz a veszteséget meg majd vállalja valaki más ?

okt. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
22%
Lenyúlhatják, ezért nem fektetsz bele. Holnap meg elüthet egy autó, szóval nem mész ki az utcára?
okt. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
60%
Van olyan is, hogy a tőkegarancia csak egy éves tartás esetén él. Valószínűleg ilyet vettél.
okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Fsms ***** válasza:
69%

Amikor egy befektetési alapba fektetsz felszámolnak gyakran 0,5% belépési díjat. Lehet ezt vontak le.

Persze jó lenne tudni mibe fektettél pontosan.

okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
28%

"De holnap bemész és realizálod a veszteséget."


Mondjuk ez kivételesen pont egy jó döntés lenne a részéről, ha már behúzták ebbe a szarba, bármi is legyen.

Inkább az a baj, hogy ha normális ETF-et vett volna, vlsz azt is el akarná adni az első szellőre.

okt. 6. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Az építő válaszokat köszönöm. Közben mivel megtaláltam a becses nevét ennek a kötvénynek, már értem mi van. Ez 45 nap után tőkegarantált, és utána kamatozik 5,5 százalékot. De majd a bankba bemegyek.
okt. 6. 23:05
 18/20 anonim ***** válasza:
25%
ETF-et meg mindenféle tőkeáttét meg bármi hitelezős-szorzós dolgot hanyagold, az bukó, külön szakma a szakmán belül, nem véletlenül. Az állampapír jó ötlet, de ne csak a hazaiban gondolkodj, sőt!
okt. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 nb2019 ***** válasza:
74%

Befektetési aranyszabály: Olyan termékbe fektess, amit megértesz. Ha ez nincs meg, nem tudod reálisan mérlegelni a kockázatot. Egy ETF nem egy pilótavizsgás termék, és semmi köze a tőkeáttéthez.


[link]


(10 éves cikk, a benne szereplő brókercégbe, illetve a leírt költségbe kár belekötni, hogy már nem igaz. Nem befektetési tanácsként másoltam be, hanem mert érthetően leírja mi is az ETF)

okt. 7. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: Nem azzal van gond, hogy nem értesz hozzá, az mindenkivel így kezdődik. Viszont ha belefutsz egy problémába, akkor nem durcásan csapkodni kell, hogy téged becsaptak, hanem utánanézni, hogy mi hogyan működik.


Te akarsz egyszerű megoldásokat, hogy ne kelljen a részleteket ismerned. Csakhogy az egyszerű válaszok pont azt jelentik, hogy a részleteket nem mondják el neked. Aztán amikor belefutsz valamibe, ami részletekhez kapcsolódik, rögtön átverve érzed magad. Pedig saját magadat csaptad be azzal, hogy létezik egyszerű válasz. Nincsenek egyszerű tuti tippek, csak önámítás, meg figyelmen kívül hagyott részletek. De attól, hogy nem veszel tudomást a részletekről, vagy megkérsz másokat, hogy ne terheljenek téged vele, attól még a dolgok működése a részleteken múlik.


Képezd magad, olvass utána a dolgoknak, irtó sokat segít!


Közben meg bonyolítod a saját életedet ilyen elméletekkel, hogy:

"állampapírt azt lenyúlhatják, nem?"


Azt ugye tudod, hogy ugyanazok bármikor átírhatják az adó törvényeket is, akiktől az állampapírok lenyúlását félted?

Mennyi adót is kell majd fizetned a mostani értékpapírod haszna után, szemben az adómentes állampapírral? Mennyi is az értékpapírodhoz tartozó számlavezetési költség, szemben az ingyenesen vezetett államkincstári számlával?


Nem az állampapírokra akarlak rábeszélni, sok jobb befektetések léteznek, de amik miatt rettegsz tőle, az pont alaptalan. És ahogy már írták, csak olyasmibe érdemes befektetni, aminek érted a működését, különben nem tudod mérlegelni a vele járó kockázatokat.


Igen, az állampapírok feltételeit bármikor módosíthatják és folyamatosan egyre kevésbé kedvező állampapírokat hoznak ki a régebbi, vonzóbbak helyett, ahogy egyre többen veszik őket. De ez egy piaci folyamat. Amit magától nem vesznek az emberek, azt olcsóbban, kedvezőbb feltételekkel adják, hogy jobban vigyék. Ami népszerűbb, annak kevesebb ösztönzés kell, mert anélkül is viszik. Üdv a pénzügyi piacon!


"Csak úgy lenyúlni" nem érdekük az állampapírokat, mert megingatná a jövőbeni befektetői bizalmat és utána már senki nem venne többé tőlük állampapírt. Nem érdekük lejáratni, megbízhatatlanná tenni ezt a befektetési megoldást, mert az állam számára még mindig az állampapír a legolcsóbb megoldás finanszírozni a kiadásokat. Nem véletlen, hogy minden befektetést pont ebbe az irányba terelnek és minden más befektetési módot próbálnak kedvezőtlenebb alternatívává tenni. Többek közt a te banki értékpapírjaidat is...


Pont ugyanúgy bármi mást is lenyúlhatnak, nem csak az állampapírokat. Egy-két törvénymódosítással korlátozhatják, hogy miért és mennyivel több adót kell fizetned, mennyi pénzt vehetsz fel, elhagyhatod-e az országot, vagy bármi mást. Ha annyira meg akarnák lépni, hogy lenyúlják a vagyonodat, akkor azt nem fogod tudni elkerülni. Nem érdemes ettől rettegni.

Ha nagyon menekülő befektetésben gondolkozol, akkor meg ott a fizikai befektetési arany, amit zsebre vágsz és indulsz vele a vakvilágba - csak legyen hozzá széfed is, amiben otthon biztonságban tartod, mert a betörők is pont ugyanilyen könnyen le tudnak vele lépni.

(De ha az állam hatalmával történő visszaéléstől annyira rettegsz, akkor miért ne hozhatnának egy olyan törvényt, ami korlátozza, hogy mennyi aranyat, pénzt, vagy bármit tarthat valaki magánál, a bankszámláján, vagy hogy kiviheti-e az országból, netán, hogy lehet-e bármilyen magán tulajdona, vagy mindent álalmosítanak? Volt már példa ezekre a magyar történelemben. Ha újra lesz szándék és társadalmi támogatás, akkor a módszerek is meg fognak születni bármilyen vagyon elvételére.)

okt. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!